Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Paměti RAM z 1600 na 1866 MHz

Zdravím , mám v počítači jednu RAM pamět 4GB s frekvencí 1600MHz DDR3
Chci si koupit tyhle paměti RAM , https://www.tsbohemia.cz/kingston-ddr3-8gb-1866mhz -cl10-hx318c10fbk2-8-hyperx-fury-black-series_d190 067.html jenže jsem se trochu zalekl, viděl jsem u nich 1866MHz a jinak ostatní pasuje, měla by tohle být překážka nebo se to určuje jen podle DDR ? Děkuji

Bylo by dobré napsat typ základní desky.
Jinak DDR3-1866 samozřejmě můžou fungovat i na nižší frekvenci (DDR3-1600, DDR3-1333, DDR3-1066).
Pokud jsou v systému paměti různých specifikací současně, tak se rychlost přizpůsobí podle té s nejhoším časováním.
Osobně bych spíše přikoupil jeden 4GB modul k tomu současnému.
Také si dej pozor na provozní napětí. DDR3 mají mít 1.5V, ale nepíšeš nic o tom modulu, co tam máš teď. Rozhodně by mělo být u všech modulů stejné.