Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem PC si nepamata BIOS nastavenia ani po vymene baterky

ahoj,
mam rocnu asus h81m-plus a po stahovani PC(predtym to fungovalo) mam s nou problem, ktory neviem presne popisat, lebo sa PC sprava nahodne.
Vsimol som si, ze PC zabudal nastavenia - takze som vymenil baterku, neskor aj updatol BIOS a nepomohlo.

Priznaky:
Pri vypadnuti elektriky sa BIOS nastavenia daju do defaultu.
Pri napajani bez vypadku elektriky je niekolko stavov:
-PC sa obcas sprava normalne, BIOS si pamata nastavenia(aj po vypnuti a zapnuti na dalsi den), vsetko funguje OK<-vynimocny stav.
-PC zabudne BIOS nastavenia aj po normalnom vypnuti a zapnuti o nejaky cas neskor.
-PC nejde niekedy zapnut-je potrebne prehodit RAM do druheho slotu a potom ide. nastavenia sa samozrejme daju do defaultu, lebo to nerobim pod napajanim.

Myslel som, ze bude zla baterka, ale ked je PC stale pod napajanim, tak by sa to malo spravat standardne, nie? + netrebalo by menit RAM do druho slotu.
mame takuto skusacku:
https://www.google.sk/search?biw=1920&bih=955&tbm= isch&sa=1&q=digitalna+skusacka&oq=digitalna+skusac ka&gs_l=img.3...33155.34538.0.35308.10.10.0.0.0.0. 155.933.2j6.8.0....0...1c.1.64.img..10.0.0.d5qU9b4 1tb0#imgrc=IlMRLVeqY7cGYM%3A
mohol by som baterku zmerat skusackou, ale musite mi poradit, co mam kde strcit(tie 3 koliky vpravo dole)+ktoru volbu vybrat.

nevie niekto co s tym? najhorsie je, ze nemam ine nahradne diely na skusanie.
chcel som skusit reklamaciu, ale uz vidim, ako mi to vratia, ze sa problem neprejavil :/

dakujem.

Preverte ešte nastavenie jumpera Clear RTC RAM (3-pin CLRTC) na základnej doske:
Tento jumper umožňuje vymazať Real Time Clock (RTC) RAM v CMOS. Môžete vymazať pamäť CMOS dátum, čas a nastavenie parametrov systému a mazanie dát na CMOS RTC RAM. Nájdete ho vedľa batérie napájania CMOS:

[http://imgbank.cz/images/2015/08/30/Clear_rtc_RAM.  jpg]

Baterku vyndej ven a zmer. Kabely do spodnich dvou direk, nastavit na 20V stejnosmernych (treti volba vlevo shora). Baterka by mela mit okolo 3V, pokud ma vyrazne pod (2.2V a mene), vymenit - typ bude nejspis CR2032, a kup nejakou slusnou znacku, aby nevytekla. Az ji tam budes davat, pozor na polaritu (plus a minus!).