Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Pentium G3258 / Core i3-4170

Zdravím,

chtěl bych vás poprosit o radu, mám v plánu si stavět sestavu a nevím, zda zvolit petium G3258, nebo core i3..
Sestava by měla sloužit k občasnému hraní, ale především ke kancelářské práci (word, excel, powerpoint...)
U her by to bylo hlavně Guild Wars 2, jako grafickou kartu bych chtěl zvolit Nvidia Geforce GTX750-Ti, ale nevím kterou (zajímavá mi přišla verze od MSI [TF 2GD5/OC].

Měl bych v plánu počítač v budoucnu Upgardovat (Core i5, Gtx 950 / 960), ale nyní není dostatek financí a počítač potřebuji, pokud by byl někdo schopen mi zde postnout sestavu tak do 15 000Kč, byl bych velmi rád, ale to je vedlejší (Win licenci mám).

Velice děkuji za příspěvky.

Pokud nemáš love, tak nestav PC na Intelu. i3 je nešťastná volba - to není na hraní. A Pentium proboha už vůbec ne, chceš hrát snad piškvorky?
Zde máš mustr: gcdq
Uprav si to jak chceš, ale "nižší" GPU nebrat - nezahraješ si na tom.
750Ti je stará šlupka - 128bit sběrnice, atd. Stejně jako ořezy typu 950/960/970.
Lépe raději chvilku počkat, nastřádat, přihodit a mít pak mnohem větší výkon :-)

[http://www.pureoverclock.com/wp-content/uploads/20   15/06/370-performance.jpg]

Trochu to s tím Intelem přeháníš jak i3 tak Pentium jsou pro jedno dvou vláknové hry/85% ze všech, naprosto dostatečné a rychlejší jak FX "traktor".
Zvláště levné Petium G3258 HR s otevřeným násobičem je pro takovýto účel vhodný s možným přetakt bez zvýšení napětí až ke 4.5GHz.
(jinak tvůj výběr - Season G 550W tu sestavu utáhne tak "dvakrát")

Pro tazatele:
Návrh základní levná herní - Intel Pentium bez OS Win s možností přetaktu + budoucí upgrade i5-7 /15 545,-/

https://www.alfa.cz/basket.php?items=_0TUP011WQQ01 1HIW012NUH012MZN012MYM011O1X01343K010QRP011ZNB01

(na CZC.cz je sestavení/otestování zdarma)

Měl bych v plánu počítač v budoucnu Upgardovat

Do dvou let nam vyrobci vnuti DDR4 pameti a pocitam, ze uz se nebude prodavat nic jineho nez Skylake, ktery je zase na jine patici, takze bych upgradu moc neveril.

Jinak sestava viz. M-Pol, nic lepsiho ti tu nikdo nenavrhne.