Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Existuje nějaká utility, kterou mohu podtaktovat notebookový procesor broadwell core i7 5700hq ?

Dobrý den,

mám počítač msi s procesorem core i7 5700hq. Vzhledem k tomu, že ho mám puštěný nonstop, tak bych rád, pokud je v klidu, ještě snížil frekvenci procesoru. Teď je minimální frekvence 800 MHz. Navíc stačí jen pohnout myší a jde nahoru. Dřív jsem používal např. ThrottleStop, ale nevím, jestli bude funkční i s tímto novým procesorem.

Prosím o radu.

Děkuji

Frekvence a zatez jsou dve rozdilné veci, neznamena, ze pri vyssi frekvenci musi mit vetsi spotrebu, spotrebu ma vyssi az v zatezi.
V otazce spotreby se pouzivaji ruzna nasteveni primo v BIOSE typu <Cx>, kde bios obsazeny na NTB ma obvykle jen zakladni nastaveni.

Může být, nicméně mám zkušenost, že pokud nechám procesor v nižších frekvencích, méně hřeje, žere, a tím pádem se i méně opotřebovává atd. Čili moje prosba trvá. Ano, bios mě nenapadl :-) , jak budu u toho, hned se na to podívám. O nastavení v Ovládácích panelech vím, v nastavení min. stavu procesoru už teď mám 0%, čili na další snížení frekvence to bude chtít těžší kalibr.