Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Rozdílné chování virtuálního stroje na externím HDD a Flash disku USB 3.0

Dobrý den, mám dotaz ohledně rozdílného chování virtuálního stroje na externím HDD a Flash disku USB 3.0. Zakoupil jsem si flash disk, abych nemusel všude, tam kde potřebuji využívat svého virt. PC, přenášet externí HDD. K věci:

Virtuální stroj (x5smj7a6l - úložitě je o pevné velikosti) je vytvořen ve VirtualBoxu (v5.0) a uložen na externím HDD WD My Book, 1TB (volné místo 11.2GB), 3,5", 7200rpm, USB2.0 (další spec. http://support.wdc.com/product/install.asp?groupid =110), když jsem veškerý obsah složky s virt. strojem překopíroval na Flash disk Kingston Data Traveler USB 3.0, 32GB (volné místo 4,2GB) (další spec. https://www.tsbohemia.cz/kingston-datatraveler-101 -g3-32gb-dt101g3-32gb-_d206862.html), a preventivně otestoval, zdali je vše v pořádku, očekával jsem, že vše poběží bez problému, tak jako v případě externího HDD. Jenomže na flash disku se virtuální stroj chová ,,zpomaleně" až ,,trhaně" (výrazné časové prodlevy mezi požadavkem a odezvou, popř. na nějakou chvíli ,,zaseknutá" myš). Pro kontrolu jsem si zjistil přes SW USBDewiew aktuální přenosové rychlosti obou periferií (iy5c0tllv) a dle mého názoru by v tomto tedy neměl být problém. Rád bych se od někoho znalého dozvěděl, v čem tkví tato (pro mě),,zvlášnost". Předem děkuji za odpověď.

CPU: Intel Core i7 4790, RAM: 24GB, OS: W7 64bit, GPU: Radeon R9 270

flash disk nemá žiadnu cache na rozdiel od normálneho hdd,takže na čistokrvnom flash disku bude systém vždy výrazne pomalší vo svojich reakciách,na flash disku je len jednoduchá pamäťová "bunka",normálny hdd má cache,riadiacu elektroniku,ktorá pomocou mikrokontrolérov načítava potrebné súčasti do cache,ktoré sú okamžite k dispozícii,nemusia sa znovu a znovu vyhladávať na disku,toto flash disku chýba,preto je pomalší ako hdd,aj keď teoretická prenosová rýchlosť rozhrania,ktorým disponuje môže byť virtuálne vyššia napr. v prípade usb2.0 hdd kontra usb 3.0 flash disk......