Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem WD Blue 2,5'' 500GB poškozená data

Ahoj.
Dneska se mi dostal do ruky ntb u kterýho končil náběh systému modrou smrtí.
Disk jsem připojil externě k PC a zjistil, že soubory na něm jsou poškozené,
např. fotky mají pruhy a chyby v obraze, to samé videa a něteré soubory otevřít nešlo vůbec.
Takže jsem překopíroval co šlo a disk naformátoval. Ale po formátu problém přetrvává.
Nakopíruju na něj film, a když ho přehraju tak se obraz rozpadá.
Nevíte co může být s tím diskem ? Podle CrystalDiskInfo je OK.

Tak si s tím diskem neporadil ani Acronis, už fak nevím. Přidávám výpis z chkdsk :/

Microsoft Windows [Version 6.3.9600]
(c) 2013 Microsoft Corporation. Všechna práva vyhrazena.

C:\Windows\System32>chkdsk E: /F
The type of the file system is NTFS.
Volume label is WD500GB.

Stage 1: Examining basic file system structure ...

256 file records processed.

File verification completed.

0 large file records processed.

0 bad file records processed.

Stage 2: Examining file name linkage ...

282 index entries processed.

Index verification completed.

0 unindexed files scanned.

0 unindexed files recovered.

Stage 3: Examining security descriptors ...
Security descriptor verification completed.

13 data files processed.

Windows has scanned the file system and found no problems.
No further action is required.

488383484 KB total disk space.
1751096 KB in 9 files.
16 KB in 15 indexes.
0 KB in bad sectors.
81108 KB in use by the system.
65536 KB occupied by the log file.
486551264 KB available on disk.

4096 bytes in each allocation unit.
122095871 total allocation units on disk.
121637816 allocation units available on disk.

C:\Windows\System32>

Ahoj, v tom výpisu vypadá všechno v pořádku. Přehráváš to u sebe v PC? Pokud ano, zkus tam nakopírovat nějaký film, který na Tvém harddisku jde bez problémů. Vypadá to, jako bys tam dal nějaký původní, který byl na tom harddisku a že je poškozený. Jinak zkus ještě ten HD tune jak se tu psalo-pomalý scan povrchu.

HOTOVO a vyřešeno :)

Vše samozřejmě dělám u sebe v PC. Pochybuju, že když se korektně neuložil film, tak aby mu nechyběli data, že by se nainstaloval spustitelný OS.
Jediný nástroj, který zabral byl od WD Digital Data LifeGuard Diagnostic a funkce WRITE ZEROS
Což jsem dělal i v HD Tune, tam se to jmenuje "Zero fill" a bezúspěchu. Teď film běží plynule bez chyb a rozpadání obrazu.
Už chybí jen zjistit proč tomu tak bylo ?