Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Speenfan CPU nebo core

Zdravim mohl by mi nekdo poradit ohledne speedfan?
ukazuje mi asi 2 teploty CPU a ja nevim co si pod tim predstavit...
teplota cpu v zatezi je +-45°C prez HW monitor a to odpovida core teplote ve speedfanu...
co znamena CPU teplota ve speedfanu? mam u ni stale plaminek, a nechci aby se mi neco prehralo.. diky moc za rady ;-)

CPU je nejaky vstup hwmonitor chipu (analogove meranie niecoho co je tam zapojene. Moze to byt dioda v CPU package, moze to byt ale aj kdekolvek na doske).
Core je teplota vycitana z TDS senzora priamo z CPU.

Normalne si vsimas Core, ptz na analogovych nevies co je na doske zapojene (na to je treba pouzit mozog a sledovat jak sa meni hodnota pri zatazi roznych veci apod a usudzovat kam to cinan asi zapojil).
A vsimas si hodnotu (cislo), a ne plamienky.

P.S. a "Core" vie speedfan vycitat aj z grafiky, tak si pripadne vsimas ze co tam je napisane u toho ze ci to je Core z CPU alebo GPU, alebo kdesi v advanced je presne napisane ze ktora hodnota je odkial vycitana)

no rad bych nejaky program (nejlepe ten speed fan) k tomu, aby mi reguloval otacky, aby se mi zbytecne nic nepalilo + nejake vysvetleni, jakych teplot muze dosahovat amd fx vishera 8300, aby bylo vse v poradku (core + cpu)
+ navod, jak to v tom speedfanu nastavit...
vetrak mam silentipum pc fera 2, takze vetrak je dobrej...
ale je mozne, ze jsem jej dal obracene, jelikoz kdyz dam ruku pred vetrak, tak to na me fouka, ale asi by to melo foukat na zebrovani co?

+ co vlastne to core a cpu je...

vim ze core jsou jadra, ale to CPU je obal? a ten muze jakych hodnot dosahovat?

mozna mam vetrak obracene, ale stale mi chladi tak, ze v klidu ma procesor max 30°C , vetsinou 20-25°C a v zatezi neprekroci (core) 50°C.. tzn vetsinou ma 45°C pri vytizeni na 100% pri renderovani...

no nemam novou zakladovku..
(je nova ve stylu, ze mi byla dana za reklamovany kus)
graficka karta pri 80°C jede jen na 1000 otackach za minutu, coz mi prijde malo, tak mi ten speedfan vyhovuje...
vsechno je v pohode, jen chci zjistit co je to CPU ve speedfanu, jeslti obal cpu, nebo neco jineho...
teplotu procesoru mi ukazuje prez core, cemuz odpovidaji udaji v hwmonitoru

Regulovat otacky CPU fan vedia aj 10rocne zakladovky. Pozri si to v BIOSe. Speedfan spravidla nereguluje vobec nic (v default nastaveni) ptz na to treba aj nastavit spravne registre hwmonitor chipu (da sa to rucne v advanced v speedfane)

Grafika si to reguluje sama, ovplyvnit sa to da pripadne nejakou dementnou aplikaciou od vyrobcu grafiky. Speedfan nevie regulovat otacky grafiky.

aby mi reguloval otacky, aby se mi zbytecne nic nepalilo

Reguloval co? Tych 45 alebo 55 stupnov? V takom pripade nic regulovat nepotrebujes.

vim ze core jsou jadra, ale to CPU je obal? a ten muze jakych hodnot dosahovat?

Ja by som sa v prvom rade riadil oznacenim teplot z BIOSu.

mozna mam vetrak obracene

Tak ho daj tak ako ma byt. Osobne by som ti ale radil nedotykat sa toho ked/kym ti to tak pekne chladi...