Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Pomoc při výběru notebooku do 10 tisíc - spíše na internet

obrý den,

chci si koupit NOTEBOOK do 10 000,- ale nevím si rady při výběru, proto se obracím na vás. Přemýšlel jsem nad nějakým chroombookem třeba ale nechám si radši poradit.

Bude se využívat na :

- PRÁCI -
- správu webů (psaní článků atd..)
- eshop
- občasná grafika (přidání textu do obrázku atd..)

- Zábava -
Filmy, muzika.

Děkuji za odpověď a přeji pěkný den.
Změna kategorie, původně: PC sestavy (karel)

"Na práci" - a budeš k tomu ntb pripájať aj externý monitor? Ak nie, potom čo najväčšia uhlopriečka. Budeš ho často prenášať a pohybovať sa s ním "v teréne"? Ak áno, potom s čo najväčšou výdržou batérie. Inak hocijaký...

s pěkným výkonem, který se nebude za rok sekat.

Na to, čo budeš na tom ntb robiť nepotrebuješ žiadny extra výkon.
Za rok sa nič nemusí sekať ani pri "sračkovom" ntb, pokiaľ do neho nebudeš inštalovať každú chvíľu nejakú kravinu alebo sa ho pokúšať ladiť, tuniť alebo zrýchlovať kdejakými zaručene spoľahlivými aplikáciami.

Pouzivam na podobne ucely (i mnohe dalsi) NETBOOK a bez problemu s vykonem - 4-6 hodin provozu, vejde se do (velke) kapsy, snadno prenosny. Acer Aspire One, D270.

Takze pokud nepotrebujes vic (a PRACE neni nic narocneho), mel by ti vykonove stacit jakykoli. Rozhodne doporucuju na "mista casteho vyskytu" poridit externi monitor, klavesnici a mys, je to hned mnohem pohodlnejsi (pokud nemas styl, kdy automaticky synchronizujes)

Ja jsem dost kladl duraz na rozlozeni klaves, je to blbinka, ale pokud cloveka prudi pri kazdem pouziti, tak trpelivost rychle dojde.

Vykon u dnesnich notebooku chybi ve HRACH a masivnim zpracovani GRAFIKY (strihani filmu, ..., nikoli oriznout fotku, odstranit cervene oci, vlozit popis a watermark, udelat nahled a hodit na web).

Ale zato je lacnejsi. Na internet staci aj ten
(a to 2jadrove Uckove 1.7GHz i3 v tej -70ke vykonom tiez moc excelovat nebude, N3540 je 4jadro na vyssej frekvencii, to by mohlo vykompenzovat to ze to je atom, t.j. mozu byt vykonovo na tom aj podobne. Nechce sa mi ale hladat benchmarky)