Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Výběr NB do 18 000

Zdarec. Moje kámoška mě požádala, abych ji pomohl s výběrem NB. Mohli byste mi, prosím, poradit? Teď pár informací.
- Chce to do školy/práce (takže klasické programy jako word, excel, powerpoint,...)
- Chce to na internet a takové to klasické využití (takže prohlížeče, možná nějaké hry, filmy, nevím co všechno...)
- HLAVNĚ ale na úpravu fotek, dělání designu apod. (blender, photoshop, makehuman, scribus, paintnet, zoner,...)
- Chce nový nb (žádný z bazaru)
- Může byt bez OS (ovšem lepší je to s ním)

Já bych si představoval něco takového:
CPU: intel core i5 (nad 2GHz) a lepší
GPU: asi AMD, 2 GB a lepší
RAM: min. 4 GB a lepší
HDD: 500GB+, SSD není nutné
baterie: aspoň 3 hodiny a lepší (ovšem záleží na zatížení, že...)

Zatím se mi nejvíc asi líbil tento, co na to říkáte? :)
http://www.czc.cz/asus-x555lb-xo073h-bila/168166/p rodukt
A pak jsem přemýšlel o nějaké alternativě tohoto (u něho prodej skončil)
http://www.czc.cz/asus-x550ln-xo076-seda/150982/pr odukt

Za veškeré další rady budu rád :)
Změna kategorie, původně: PC sestavy. PC sestavu přece nechceš. (karel)

čo furt máš proti mne? čo furt neustále na mňa útočíš?
sám radíš nesmysli až je niektorým z toho na grcanie,...

a inak sry pán pedroso dokonalej že som sem dal nechtene špatnej link.

jo a ináč proč i ty neco neporadíš? hmmm?

je to po slovensky,... po česky "blitie" a ja ti zas mám rozumieť tej tvojej nemčine?
a zas si extra pomohol tazatelovi "dozvedel sa jak sa povie blitie po slovensky, a "čo je to" po nemekcy.... wooow, to on chcel, práve na to sa ptal.

inak toto je "československá poradna" nie len česká, takže po slovensky tu mohu psát... ale lepšie by bolo keby sme psali k téme a nie zas kraviny,... tie naše hádky skoro vyzerajú ako u detoch v školke "on sedí na modrej stoličke, ja chci taky na modrej a ne na zelenej, inak sa tu hodím o zem a budem jačať (revať) až kým nebude pomojom."

Za mě určitě tento. Neřídím se dle výběru jen parametry, ale i značkou.. Vede u mě HP a Dell co se kvality zpracování týče. Lenovo už se také dotahuje. U značek typu Asus,Acer apod. slyším od každého, kdo ji vlastnil "Zásadně nebrat". Asi by se každému nelíbila utržená obrazovka v pantech, vrzající panty.. (jde samozřejmě i o uživatelovo zacházení, ale i tak je ta kvalita zpracování chabá) Nebudu tu jmenovat vše, samozřejmě mi je jasné, že se do mě pustí příznivci těchto značek, ale je to jen můj názor. V dané cenové relaci jsem nic od HP nenašel, tak snad pomůže alespoň ten jeden :)

u Asusu vo vätšine modeloch nevidím problémi, je jasné že 150-250€ notebooky nebudú z carbónovo-hliníkových vlákien,... tak jasné že panty vrzgaji, ale to ti ver že i u HP... mal som skúsenosť s jednym HP, ktorý "bol ledva pojazný" a ledva držal pokope (a tak už od výroby) takže tak.... inak HP určite nieje lepší ako Lenovo....
čiastočne máš pravdu čiastočne ne.... ja bych bral ten asus čo sám tazatel navrhol.
Dell je dobrá značka... notebook ktorý si tu navrhol by ešte stál za zváženie.

a nie, niesom príznivec ASUS značky,... aj ked mám asus notebook, no bol to jediný v tej cenne s tými parametrami, a celkovo vätšina notebookov má vždy nejaké muchy, chyby, nedostatky.
A to omnoho násobne platí pri "lacných"

Netvrdím, že je Lenovo horší, bavil jsem se jen čistě o zpracování. Já mám HP už kolem 3 let, tenkrát stál cca 550€. Za tu dobu nic nevrže, vše šlape jak má, žádná reklamace. Prostě 100% spokojenost. Což se např. o Aceru říct nedá, kamoš měl ntb (tuším kolem 450€) a co půl roku ho měl na reklamaci, 3x to jde, ale co pak ? :)

ano s acerom súhlasím,...
u asusu ne,... mám aj starej ASUS A55A a panty nevrzou, nijak saši nieje poškodené, ani nič mu na pohlad nieje (iba kusy žrádla prilepené medzi tlačítkami WASD, samozrejme to záleží od prístupu k notebooku)...
u HP tie panty vrzgaju už po 3 mesiacoch... (u toho konkretneho čo som mal)

takže to nieje že "mal som 2 asusy čo vrzgaju mu panty, tak všetky sú také" to isté aj s HPčkami. A vlastne so všetkými....
u aceru taktéž, síce tam je tento problém s 95% notebookov ak né viac, ale stejnak sa nájde pár kusov čo nevrzgajú.

proste to nieje len že "značka = kvalita" ale záleží priamo presne aj od daného výrobku,...

takže jak jsem ríkal máš z časti pravdu...

a celkovo ani nemohu posoudit presne daný notebook, když fyzicky ho nemám odskúšaný. ("tvoj" dell)