Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem proč volá Win. media player do ...

Ahoj, paráda že je poradna zpět.:-)
Při každém spuštění WMP se mi ve firewallu ukazuje, že WMP se snaží připojit na 64.4.52.189.
Jednou tam bylo www.winmedia.com (nebo nějak podobně). WMP sice blokuju, takže nic nepřijímá ani neodesílá ale zajímalo by mě proč se někam snaží připojit, jaký k tomu má důvod?
Prý se tomu dá zabránit změnou IP v souboru HOSTS, ale asi nevim kde ho hledat, protože v C:\Program Files\Windows Media Player jsem ho nenašel.

a) Windows Media Player má spoustu důvodů se připojovat na různé servery (a ne, nejde o "bonzování") - závisí to od jeho verze (neprozradils) a nastavení.

WMP především načítá automatické aktualizace ze serverů Akamai (lze vypnout) a načítá informace o médiích ze serverů Windows Media.

b) pokud to nepoužíváš, vypni si to v Options.
c) některé adresy (zejména servery Akamai) zadané v HOSTS Windows XP ignorují a zacházejí s nimi jako by v souboru host nebyly. Je to záměrně.

Media Player 10 mám anglický a český mám jen WMP11, budu odhadovat jak se to jmenuje v češtině:

záložka přehrávač

volby automatické aktualizace, stahuj kodeky automaticky, připojit k internetu, záložka knihovna médií - stahuj další informace z internetu, vše musí být vypnuto.

V záložce síť je pouze soupis protokolů a portů které WMP bude používat, pokud bude stahovat streamované audio-video, a také nastavení proxy. To s tím o čem je zde řeč až tak nesouvisí.

Poznámka: pokud by někdo používal WMP11, doporučuji update knihovny médií z internetu nevypínat, WMP automaticky dotahuje cover art a informace pro soubory, pokud chybí. (Dělá to přirozeně i WMP10 ale obávám se že soudný člověk knihovnu médií z WMP10 používat nebude). WMP11 ovšem pak přirozeně se servery Microsoftu komunikovat bude.