Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Při spuštění notebooku nejde podsvícení obrazu

Dobrý den.
Chtěl bych se Vás zeptat. Mám takový problém.Nedávno jsem musel přeinstalovat systém a než jsem aktualizoval grafickou kartu tak vše jelo jak má. Po aktualizaci grafické karty jsem restartoval Ntb a při spuštění se normálně objeví logo ntb (Asus) po té najíždí spouštění systému windows. Vše jak má. Ale, když má najet modrá obrazovka s uvítacím logem Vítejte tak obrazovka notebooku zčerná. Po delším bádání jsem zjistil, že když si na displej posvítím bleskem tak je tam vše vidět ale slabě. (Notebook normálně běží) Zkusil jsem tedy připojit vzdálenou plochu na které vše jde jak má. Zkusil jsem tedy zakázat grafiku a restartoval ntb. Po restartu vše běží jak má až na kvalitu obrazu (jelikož nemám grafiku tak se nedivím) Při naběhnutí plochy jsem zkusil klávesu fn F4 což je vypnutí displeje. Zjistil jsem,že je to úplně stejné jako když mám zaplou grafiku. (Při použití blesku se dá na ntb pracovat) .... Zkusil jsem povolit grafiku a restartovat. pomocí vzdálené plochy jsem se orientoval co a jak. Zkusil jsem pomocí klávesnice snížení, zvýšení jasu a vynutí a zapnutí displeje. Nic z toho ale nefunguje.

Takže se ptám. Jestli jde nějak na pc zapnout display, Nebo jestli je to systémová porucha, při nejhorším porucha grafické karty.

Prosím o pomoc, Jestli s tím někdo má zkušenosti. Jelikož já se s tím trápím už třetí den a už mě to leze na nervy.

Předem Děkuji za odpověd.
Spajk

Notebooky maju vstavanu moznost obnovy na vyrobny stav, potom tam je vsetko co treba. Nemas instalovat vlastne tvorby.
Ked uz instalujes cisty Win (neviem preco), tak si pozri na webe vyrobcu co vsetko tam je pre dany Windows a ten notebook, a nainstalis aspon ovladace pre vsetko (chipset, lan, grafiky vsetky, citacky kariet, touchpad, a podobne). Dodatocne aplikacie ktore potrebujes (hotkey cosi alebo acpi atk aby sli nejake hotkey tlacitka a podobne)

Mě se právěže obnova jak uplná, tak i do určitého data pokazila asi před rokem. Od té doby jsem nemohl nic obnovovat. a před 2 týdny se mi aktualyzoval system na 10 a před týdnem mě klekl uplně (při přihlášovaní chyba INACCESSIBLE_BOOT_DEVICE). Proto jsem se rozhodl k přeinstalaci a návratu k 7.

a zpět k problému.
Zkusil jsem znovu přeinstalovat windows. aktualizoval jsem vše potřebné a nakonec i GK. Po restartu pořád ten samý problém.

Ked tam instaloval Win, tak asi nieco vidi. Ked to posere ovladacmi, tak ma blbe ovladace. Moze byt aj nejaky HW problem samozrejme (ten LID switch napriklad apod), ale ked pise ze "aktualizoval jsem", tak to kludne moze byt aj instalater problem (ze tam furt spusta nejake dementne automaticke driverutility)

Už jsem na to přišel. Po dlouhých zkouškách a omylech.
Najel jsem na správce zařízní, grafické adaptéry dal jsem aktualizovat ovladač, vyhledat ovladač v počítači, vybrat ovladač ze seznamu klikl jsem na jeden z ovladačů dal další on se nainstaloval a už to jede jak má

Ale jinak děkuji za pomoc.

Ne pro priste mas to vsetko (bude tam aspon 10-15 veci) instalovat teraz ptz mas tam momentalne nefungcne ovladace na vsetko.
Ked to potom zas zhasne (o tom pochybujem) tak si cez vzdialenu plochu nastav mysou jas posuvnikom v ovl.panely - energia to je tusim, ci to potom ma nejaky efekt. Cez vzdialenu plochu nefunguju hotkeys ptz to neni technicky mozne.