Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem recovery asus

Dobrý den,
řeším následující problém. Nový ntb, win 8.1, první přihlášení ok, poté uživatelka zapoměla heslo. Chtěl jsem dár recovery z disku (po POST klávesa F9 (nalezeno v manuálu)), však systém pokaždé nabootoval do Win. Proto jsem stáhnul instalaci z Microsoftu, vytvořil bootovací flesh disk a "opravil" z flash disku. Všechno proběhlo "v pořádku". Po čase (pár dnů) jsem zjstil, že chybí "všechny" potřebné programy (co se dávají jako balast při prvním spuštění). Ovladače jsou obecné, nikoliv přímo pro danou graf kartu apod. nainstaloval jsem tedy ovladače (první chipset), které jsem stáhnul ze stránek ASUS. Avšak je to ještě horší. Při používaní touchpadu, se občas zasekáva, baterie u nového ntb vydrží tak necelé dvě hodiny, vypadávání wi-fi apod. A to jsem si jist, že ovladače jsou správné. Proto by jsem chtěl obnovit systém do skutečného továrního nastavení. Dávám obrázek jak důkaz, že oddíly pro obnovení jsou skutečna na disku.

Otázka tedy zní: Když teď udělám obnovu do továrního nastavené přímo z WIN, obnoví se originální nastavení (tedy se všemi správnými ovladači) nebo to co jsem již bootoval z flash disku? A proč nešlo recovery udělat přes klávesu F9? Půjde i tohle nějak opravit?

Recovery přes klávesu F9 nelze provést pokud je v boot přepsána zaváděcí aplikace pro recovery. Pomoc v tomto případě přichází vždy v první řádě od výrobce.

Odkaz č.1: 1008640

Odkaz č.2: 1008645

Důkladně si to projděte ať přesně víte co a proč budete dělat.

Skus aj Fn+F9

Ked si to uz rozhasil nejakymi opravami tak bud recovery medium od vyrobcu alebo skus este v tych Win ak je nejaky recovery manager od asus ako aplikacia tak z neho spustit obnovu. Pripadne v moznostiach obnovy po nabootovani z tej instalacky (alebo aj priamo v Win v nastaveniach) byva aj obnova na vyr.stav, ak to este je spravne nastavene v bcd tak to obnovi Win od vyrobcu.