Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Síťová tiskarna

Dobrý den, řeším ve firmě jeden problém a chtěl bych Vás požádat o radu. Přijal jsem do firmy nového zaměstnance, který bude pracovat na notebooku ve velké místnosti kde je jedna tiskarna, která je připojena k osobnímu počítači, na kterém pracuje jiný zaměstnanec.

Moje otázka zní, jak to udělat aby mohl tisknout i druhý zaměstnanec který bude pracovat na notebooku? Bohužel router nemá přípojku na USB, takže "pravou" síťovou tiskárnu udělat nemůžu. Šlo by to udělat tak, že bych propojil počítač a ten notebook síťovým kabelem do wifi routeru a tiskárnu na počítači nastavil jako sdílenou?

Nebude problém v tom, když bude počítač vypnutý? Bude poté možné tisknout?

Předem děkuji za vaše nápady a potřehy

Standardní postup:
1. Vysdílet tiskárnu na osobním počítači
2. Připojit tiskárnu na notebooku (zpravidla se nainstaluje "sama" bez potíží - pokud ne, může to mít více příčin, které však bývají odstranitelné).

Když bude osobní počítač vypnutý, tiskárna samozřejmě tisknout nebude (jak by mohla?).

Na notebooku ovladače být musí. Při vytvoření sdílení (bod 1) se ještě nenainstalují.
Bod 2: Najdeme osobní počítač v průzkumníku na síti a najdeme na něm vysdílenou tiskárnu. Zkusme na ni kliknout. V řadě případů se ovladače nainstalují za chviličku a tiskárnu je možno použít.
Pokud vše neproběhne automaticky, bude nutné zkoumat konkrétní příčiny (přístupová práva, rozdílné OS atd.)