Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Klávesnice začne náhle psát jedno písmeno

Dobrý den,
mám notebook Lenovo Z570 a poslední měsíc mám problém s tím, že mi klávesnice náhle začne rychle psát písmeno "q" a nedá se to zastavit. S externí klávesnicí to dělá notebook taky. Počítač jsem přeinstalovala, ale nepomohlo to.

Poradil by mi někdo, co s tím?
Děkuji moc za odpověď.

Ak je problem v internej klavesnici, tak pripojenim externej nezistis nic. Musela by si internu klavesnicu zakazat, a to sa na vacsine ntb neda (da sa len touchpad).

Mozes nabootovat nejaku live distribuciu (linux alebo aj bootovatelne cd na odvirenie a pod) a spustit nejaky program typu notepad. Ak zacne pisat q tak mozes vylucit vsetky viry a spol. a je to nabeton vadna interna klavesnica.

Je tiež možné že mate v počítači asi nejakú škodnú. Vykonajte kontrolu v tomto rozsahu:

1. Najskôr sa presvedčte o tom, či zdroj problémov nie je nainštalovaný v počítači (Ovládací panel - Programy). Ak je v zozname zapísaný nejaký podozrivý (neznámy) program, odinštalujte ho.

2. Skontrolujte nainštalované rozšírenia v internetovom prehliadači - podozrivé (neznáme) rozšírenia odstráňte.

3. V núdzovom režime systému vyčistite počítač použitím softvéru AdwCleaner:
https://toolslib.net/downloads/viewdownload/1-adwcleaner/
Všetko čo nájde odstráňte.

4. V núdzovom režime systému vyčistite počítač použitím softvéru MBAM free verzia: https://www.malwarebytes.org/. Všetko čo nájde odstráňte. (Pre používateľov Windows XP sú staršie verzie programu v tomto archíve http://www.instaluj.cz/malwarebytes-anti-malware/starsi-verze.

Když zkusíš napsat g ty ...píše?
Když vydloubneš klávesu g ...píše stále sama?
Nemá nepatrně jiný odpor nebo zdvih než ostatní?

Vrchní díl klávesy jde vyndat a pod ním důkladně vyčistit, ale hrozí poškození mechanizmu.
Zkus až bude zas psát sama ji jehlou nadzvednout.