Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem virtualbox 32/64 bit

ahoj,

rad bych si ujasnil jednu vec. mam 64bit pocitac s linuxem a potreboval bych do virtualboxu windows. mam xp 32bit. muzu ho tam dat? myslel jsem si, ze 32bit soft nemuze na 64bit zelezo. jak to tedy je? v pripade virtualizace je to mozne? do ted jsem byl presvedcen, ze to mozne neni, ale virtualbox mi to nabizi. nemam disk s win xp 32bit u sebe (protoze jsem s tim ani nepocital), takze to nemuzu hned zkusit, ale rad bych to vedel.

diky

vždycky je hardware nadriadeny, pak OS a pak software,... ked má software viac bitov ak oto čo je mu nadriadené tak to nepojde, naopak ano,... čiže na 64 bitovom "železe" pojde 32 bitový OS,... a na 64 bitovom OS pojde 32 bitová aplikace. ale na 32bitovom železe nejde 64 bitový OS a na 32 bitovom OS nejde 64 bitová aplikace.

Osobne si myslim, ze pro bezne pouziti neni duvod instalovat 64bit system jako virtualni, sam pouzivam do virtualu 32bit systemy, takze si myslim, ze ono umele omezeni VMware Playeru vubec nevadi. Porad je to lepsi volba nez zabugovany Virtualbox, ktery take provozuji a je to opravdu otresne, Oracle bohuzel zpacka na co sahne. Momentalne mi sice Virtualbox 5 funguje, ale neverim, ze to bude mit dlouheho trvani, bohuzel. :-/

Je to tak jak hovoris, neni to ale vseobecna samozrejmost. Dnesne CPU (intel/AMD architektura) su schvalne robene tak aby sa vedeli prepnut aj na 32bitovy mod z 64bitoveho a nazad resp. nejaky virtualny 32bit mod v 64bitovom. Keby to tak schvalne vyrobca CPU neurobil, tak by to neslo.
Ak by nejake vseobecne CPU bolo cisto 64bitove, tak by pre neho mohli existovat len 64bitove programy a OS.

VMware Player, na rozdíl od VMware Workstation, dokáže spouštět předem vytvořené a nainstalované virtuální stroje (nedokáže tedy vytvářet nové).
To na tom konci je totalni nesmysl - neumi vsechno, co jeho vetsi bracha Workstation, ale vytvaret nove umi...
[vmw.jpg]
Na webu Vmware byly (mozna i jeste jsou) ke stazeni ruzne ukazkove demo vytvorene stroje.