Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Problém s DvD/Cd rom

Dobrý den chtěl bych se zeptat, nainstaloval jsem windows 10 a nemám ani v tomto počítači ani ve správci zařízení jednotku cd/dvd tak bych chtěl poradit co mám udělat pro to aby tam byla protože ted nemůžu sledovat filmy které mám na dvd a nebo instalovat starší hry co mám na cd , ale jednotka cd/dvd ve windows 7 byla než jsem nainstaloval windows 10
Děkuji

To si musí najít samo,ovladače na romky se snad ani nikde nestahují. Počítač vypni. Mechaniku odpoj (datový kabel) Zapni bez mechaniky,vypni. Mechaniku připoj,jde-li do jiného portu a zapni,měl by hledat ovladač a snad najít v systému. Stejně je to divné.

Pokud jsi po upgrade na Win10 neinstaloval vůbec žádné ovladače, tak šupaj na web výrobce základní desky a odsud stáhni a nainstaluj ovladač čipsetu pro Win10 (pokud bude). A až tam budeš, stáhni a nainstaluj i další ovladače integrovaných zařízení (obvykle síťovka a zvukovka). Pak vlez na web výrobce grafiky (buď nVidia nebo AMD) a nainstaluj odtud ovladač grafiky.
Pokud na webu výrobce základní desky ovladače pro Win10 nenajdeš, tak máš (zatím) smůlu. Můžeš nějakej měsíc počkat, jestli se výrobce neuráčí ovladače pro Win10 vyrobit.

Jak píše tazatel,tak s tím problémem jsem se setkal. Stačilo jednotku odpojit - připojit a ovladač byl na světě.Akorát u těch grafik může nastat při použití ovladače ATI pro W10 taky problém,bude ale fungovat s osmjedničkovým.