Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Windows síťový most škrtí traffic

Všiml jsem si jedné fatální chyby ve windows (zkoušeno na verzi 8.1).
Nejdřív popíšu, jak to je, když to běží podle očekávání:
Spojím 2 počítače přes gigabit LAN kabel a přenáší data (důležité je, že jde o delší než např 3. sekundový přenos aby byly vidět údaje ve "špičře") mezi těmi PC. Najednou - tedy rychlost přenosu v každém směru je okolo 105 MB/s - jak lze zjistit i měřením času nutného k přenosu A nebo i ve správci úloh (který doznal ve win 8 jistých změn k lepšímu i horšímu) - síť (ukazuje je Odesílání i Příjem okolo 800 Mb/s ale obě mají mírně jinou hodnotu).

Ale, když mezi tyto 2 PC vložím další počítač se 2 síťovkami a Přemostím je a konce kabelů přepojím, tak najednou dojde ke změně Rychlosti. Pokud přenáším jen jedním směrem (z prvního pc na druhý třeba) a opačně ne, rychlost je stejná jako předtím, okolo 100 MBps. (graf např ukazuje Příjem i odesílání stejné hodnoty 895 Mbps). Ale při současném přenosu 2 směry součet rychlostí přenosu v obou směrech omezená na zhruba gigabit.

proč tedy Windows kriplí síťový most, že "znemožní full duplex"?

PS: pro zajímavost, zatížení CPU je 12% při 2.3GHz, jde o 2jádro 4300M.

a opačně ne, rychlost je stejná jako předtím, okolo 100 MBps. (graf např ukazuje Příjem i odesílání stejné hodnoty 895 Mbps). Ale při současném přenosu 2 směry součet rychlostí přenosu v obou směrech omezená na zhruba gigabit.

kus nesmysl čo jsi napsal ne? totiž gigabit je 1024megabit (Mbps) a to je viac ako pôvodná hodnota 895Mbps...
Takže asi zrychluje?

Zameraj sa na to kde sa vykonavaju ukony specialne potrebne pre 1Gbit prenos.
Su dve moznosti:
1. CPU v pocitaci -> ovladac karty
2. koprocesor na sietovej karte.
Urcite odhadnes, ktore z tych dvoch moznosti dava lepsie vysledky.

A je to při přenosu jedním směrem nebo oběma? A v tom případě pak jde o součet rychlostí v obou směrech nebo jen rychlost up, down nebo maximum z nich nebo průměr?
Jinak mě nevadí, jesli to místo teoretické rychlosti 125 MBps má 111 nebo 90, ale že místo součtu rychlostí 2*125 to má jen 111 (když mezi krajní pc vložím další pc network bridge; bez něj to má 90+105 třeba)