Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Problém s domací sítí

Zdravím, mám win 10, od doba kdy jsem změnil jmeno pocítače z defaultního DESKTOP-mišmaš čísel na můj srozumitelnej název tak nemužu propojit počítace v dom. síti a navíc na mém PC se stále zobrazuje název staré dom.síte jako kdyby to bylo vytvořeno na jiném PC, tím pádem nelze vytvořit nové připojení k síti, prosím o pomoc.

jen jedna technická:

tzv. domácí síť, zavedená ve win7:
nastavím ji a odevzdaně čekám, jestli se to připojí. přístup na disky není zabezpečený, každý si leze kam chce.

normální (pracovní) síť:
já nastavím sdílení pro jaký účet chci a funguje to: zápis/čtení jde povolit konkrétnímu uživateli, s názvem jeho pc to nesouvisí.

název staré domácí sítě můžeš zkusit vyhledat v registrech, možná je tam uložen čitelně. pak ten záznam smazat.
nikdy mě ještě nenapadlo zapnout domácí síť ve vlastnostech připojení.

V zásade máš pravdu a súhlasím až na to, že:
"nastavím ji a odevzdaně čekám, jestli se to připojí" - nie, nastavíš a ono to funguje, žiadne vypisovanie mena a hesla pri každom pripojení sa...
"přístup na disky není zabezpečený, každý si leze kam chce." - nie, prenos je dokonca šifrovaný a leze sa len tam, kam a komu sa to povolí...