Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Výběr tiskárny převážně na věci do školy

Zdravím mám takový dotaz vzhledem k tomu že už máme září.. tak bohužel přichází škola a vzhledem k tomu budu potřebovat pořídit nějakou tiskárnu a proto se obrácím na Vás.Chtěl bych nějakou rozumnou tiskárnu zhruba do 5000,- jelikož jsem student více si dovolit nemohu, šlo by převážně o tisknutí nějakých prací a věcí do školy a podobné věci.. doma jsme měli inkoustovou tiskárnu a ted přemýšlím jestli nekoupit spíše laserovou .. jen nevím jeslti se do takové ceny dá něco rozumného sehnat .. popřípadě jak to vychází s cenou tisku ? jeslti se opravdu do ní vyplatí investovat :)

děkuju za odpověd

Ještě se teda zkusím zeptat co byste doporučili spíše inkoust nebo ten laser ? :) Jak jsme psal měli jsme inkoustovou a furt doplnování akorát bordel,, furt čištění a seřizování a stejně to sem tam tisklo jinak než jsme si představovali... zkusím se ještě zeptat jesltli má smysl barevná laserova ? :) to se ale asi do 5k nevejdem že ?

ještě se tedy zkusím zeptat kdybych chtěl uvažovat o nějaké baravné která by tiskla nějak dobře tak byste doporučil ten samsung ? nebo třeba za 6 by se našlo něco lepšího ?..
Studuji elektrotechnickou školu budeme tisknout protokoly a jiné věci to by měli stačit být černobílé ale sestra začla studovat obchodní akademii tak tak ještě nevím jeslti bude potřeboval vyloženě barevný tisk, ale člověk si říká když už tak jeslti nezainvestovat do těch barev.. záleží o kolik by to bylo dražší

Podívej se na ceny tonerů. U té SL-C1810W je to cca 2000,- za barvu na 1800A4 a 1750,- za černou na 2500A4 v případě originálních tonerů
Neoriginální sada pro tu SL-C1810W stojí 4400,-Kč (jednotlivě zapltíš více):
http://www.gigaprint.cz/toner/kompatibilni-multipa ck-samsung-clt-p504c-k-cmy.html?gclid=CJ3o4OWP48cC FWrkwgodMhQBZg
Zatímco ten EPSON WF-5110DW
https://www.alza.cz/epson-workforce-pro-wf-5110dw- d1572121.htm?o=1
je levnější na pořízení a navíc k němu dostaneš navíc černou XL cartridge na 2600A4.
největší XXL cartridge jsou pak na 4000A4 v ceně cca 1550,- za černou a cca 1750,- za barevné.
Takže s tou EPSONkou budeš mít náklady na tisk o cca 60% nižší (v případě originálních náplní).

Jo a ta SL-C460W má tonery na 1000A4 barevné/1500A4 černý za cca 1300,-Kč/ks, takže je na tom z hlediska nákladů na tisk obzvláště špatně.
Navíc "startovací tonery" u nových tiskáren jsou záměrně menší (33-50% kapacity), aby jsi musel rychle koupit náhradní.

NO jasně já teda popravdě jsem už trošku zklamaný z těch inkoustových tiskáren protože mám období kdy delší dobu netisknu .. a pak to akorát zasychá a když člověk potřebuje rychle něco vytisknout tak vlastně zjistí že prakticky nemuže protože mu tiskárna vyhodí nějaký error...