Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem náročná PC zostava za max 1500€

Dobrý deň, kedže som vášnivý hráč ale velmi špatný v skladaní počítačov obraciam sa na toto fórum s prosbou o poskladanie počítača pre náročného gamera ako som ja. Náročný niesom na grafiku, nemusím hrať witchera na ultra detailoch len aby som videl neuveritelne krásnu krajinu na ktorú si po dohraní hry ani nespomeniem ale jednoducho dropy FPS pri cválaní na koni lesom sú neakceptovatelné, proste chcem aby mi všetky dnešné hry a pokial možno aj dalšie hry do budúcnosti šlapali ako po masle. Tiež mám požiadavku aby som na hre CS:GO, ktorú hrávam trošku vážnejšie mal 300 FPS+ pri low detailoch ako hrávajú profi hráči

takže začneme

požiadavky

1. PC max do 1500€

2. Chcem nejaký PC do budúcnosti, tzn. že nebudem o pár rokov kupovať nový PC ale budem dokupovať iba nové komponenty ako je grafická karta a podobne

3. Ako som už spomínal veľmi výkonný PC, ktorý utiahne bez problémov nové a nové hry

4. potreboval by som pomoc s návrhom na monitor, neviem či sa tu vyznáte aj v hrách ale vraj existujú monitory, ktoré sú tvorené špeciálne na FPS hry, tento monitor by mal byť max do 300€ (tzn- že PC zostava za 1500 + max za 300 ten monitor)

5. PC niesom schopný zložiť sám takže nájsť nejakú alternatívu poskladania PC

6. nerád by som bol aby sa mi PC prehrieval

7. OS mám vlastný

8. SSD disk je samozrejmosť

Ďakujem velmi pekne za prečítanie tohto dotazu a tiež ďakujem za každý návrh na riešenie mojej otázky. Dúfam, že niesom moc náročný ale myslím si, že do 1500€ by toto nemal byť problém pre skúsených skladačov PC

ĎAKUJEM

TN j starej typ technologie, s malími pozorovacími uhlmi (len pár kvalitnejšich/dražšich majú pozorovacie uhli takmer porovnatelné s IPS) a má chabé podanie barev. Proste hnusný obraz za málo penazí, no pri 144hz zaplatíš stejnak vela.

.. já beru že zobrazení barev může být (a zřejmě je) mírně odlišné. Ale nechápu argumentaci co se týče úhlů pohledu. To jakoby každej když hraje hry čumel na monitor z 80% úhlu ..

Já sám jedu na XL2720z a na barvy a úhly si stěžovat nemůžu. Na druhou stranu, ještě jsem na stole neměl kvalitní IPS při 120hz .. (měl jsem dřív FSC P19-2 S-PVA a žádná velká sláva) ..

450€ je opravdu zbytečné, neznamená ze určity material nēkde vychvalují, ze se stává jedinym n'a trhu..
Zalezí na rozlisením, na kterém chces hrat/pracovat

"29" 2560x1080 https://www.alza.sk/29-lg-29um55-ultrawide-d230684 0.htm <IPS>

"27" FHD 1920x1080 https://www.alza.sk/27-samsung-s27d590p-d1146779.h tm <IPS>

Oba dva jsou dostatečnē velké, ale rychle se na to zvyká, podsvíceni a sytost baravev tak jak LVL černé barrvy je velmi dobry, nemá cenu utrácet 450€ za monitor z článku.
Mas-li vybranou tu sestavu s GTX 980, i ve rozlisením u monitoru 2560x1080 nebude mit zadny problém spustit prakticky kazdou hru se vsemy filtry na MAX.
Volba je opravdu velka, ale nejlepsi je opravdu fyzicky kontakt a porovnani s urcitym monitorem pred koupi .