Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Zatizeni PC na 100% pri hrani jednoduchych her

Ahoj, mam jeden problem s PC (Asus Pundit s P4 na 3000, 512 MB RAM). Pri hrani jednoduchych her typu Knights and Merchants, Giant, Civilization jede pocitac porad na 100% a vetrak desne rve. Zda se mi s ohledem na doporucenou konfiguraci k temto hram (Pentium II) dost divne. Netusi prosim nekdo co by s tim slo delat? Grafika je sdilena. Diky.

Pri hrach je to celkom bezne (hlavne starsich). Rataju grafiku (alebo aj ine veci) najrychlejsie, ako sa da, a vobec im nevadi, ze medzi 100 a 200 FPS uz nie je vidno rozdiel. Dokonca aj niektore tahove hry to robia.

V DOSe to ani inak neslo, takze ak su DOSovske, tak je to jasne.

V DOSe nebol multitasking, akakolvek DOS hra mala pre seba cely CPU a nemala dovod ho odovzdat "niecomu inemu" (nic ine CPU v DOSe nepotrebovalo), takze DOS program pouziva 100% CPU aj ked "nic nerobi" (CPU vykonava nejaku cakaciu slucku, ktora nic nerobi :)

Skus pouzit nejaky DOS emulator napr. dosbox, je mozne ze je schopny nejako to poriesit, aj ked pochybujem. Ak mas CPU so speedstepping-om (coreduo apod) tak si mozes napr. programom speedswitchXP nastavit minimalnu frekvenciu CPU. Alebo si kup vetrak co nerve a CPU co nie je urceny na vykurovanie.