Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Grafický PC kolem 65 000

Dobrý den,
potřeboval bych sestavit co nejlepší možný pc (bednu) kolem 65 000 Kč, maximálně však 70 000 (nesmí se překročit ani o korunu prosím) budu ho používat na 2D a 3D grafiku (Photoshop, 3DS max, Zbrush, Modo, Vray) ram nejlépe ddr4 a ideálně 32 Gb ram, už na jednom fóru mi bylo sestaveno toto: bf6nqu7uneii98ma43oomvod9... , tak případně prosím ohodnotit, zda-li je tato konfigurace dobrá.
Děkuji za rady a tipy.

To je fuk. Přečti si nejdřív požadavky a potom sud. Oba programy mají požadavky na 5 let starej pc.

Hardwarové požadavky 3ds max 2014

Doporučení: Pentium-4/Athlon/Opteron se SSE2 (podporováno i více procesorů), min. 4GB RAM (8GB pro větší scény), 3GB na disku, grafická karta 1024x768x16 mil.barev s min. 512MB RAM (1GB pro větší scény), podporující DirectX 10 nebo 9.0c (Shader Model 3.0) popř. OpenGL (využije se nVidia CUDA), DVD-ROM, Intellimouse, Windows 7 nebo 8, 64-bit (popř. i video in/out, audio, MIDI)

3dsmax

Odkaz návrhu nefunguje, ale profi pracovní stroj se neskládá samo doma.
Nýbrž zásadně na míru dle použitého grafického SW a to u HP nebo Dellu a to i z důvodů záruky/oprav do druhého dne.
Asi těžko si můžeš dovolit když se to posere být měsíc bez PC a čekat na vyřízení reklamace.

má zrovna 3DSmax + photoshop a dělá to na 100 let starým pc tipu Pentium 4

Ano delat lze i na starem P4, ale je to tak trochu za trest, zrovna s Photoshopem jsem si kdysi po prechodu na Core2Duo hodne pomohl a k nekterym akcim se hodi i dnesni Core i5, ale ten rozdil uz neni tak velky jako byl tenkrat, tehdy to byl opravdu skok.

Jestli tu praci dela nejak vazne a nedela jen sem tam neco, aby to poznal casove, tak urcite ma. Ja mel doma P4 3,2 Prescott, v praci byly Pentium D, coz bylo v podstate to same a kdyz se koupily ty Core2Duo, tak jsem pak radeji delal veci, ktere jsem mohl delat i doma v praci, protoze mi to praci zkratilo tak o tretinu a to uz bylo hodne poznat.

Navrhy uz jsi dostal, myslim, ze se jedna o vcelku rozumne moznosti, proste postavit neco na core i5 nebo core i7, k tomu prihodit nejakou slusnejsi grafickou kartu, je trochu otazka, zda-li je nutne Quadro, ony dneska herni grafiky zvladnou v podstate to same, ale pokud mas finance, tak proc ne, mozna se k nejake NVidia karte priklonis, pokud vyuzivas CUDA.
Navrh nechat si neco postavit od Dellu nebo HP neni taky spatny, musis vedet, zda trvas na NBD zaruce (vymena do druheho dne), ale pozor za NBD se dneska uz bezne priplaci i u tech znackovejch skladacek.
Nicmene 65.000,- take vidim jako prehnane, mozna bys mohl zvysit rozpocet na monitor. Mas uz nejaky vybrany a pripadne jaky limit tam mas?

jde o to že v tuto chvíli dělám na 3AAA hře, engine v samotném spuštění žere 3Gb ram, a minimální požadavky jsou 16Gb pro plynulou práci, nebudu dělat bilboardy, ale Highpoly (poté konvert do Lowpoly) v PS pod rozlišení 3000pxX3000px a krom spuštění bych v tom rád něco udělal třeba i za 5 let, kdy ty nároky budou zase větší, proto tolik, dělám pro zahraniční klienty a sestavy typu dell jsou s cenou o 10 výše než kdybych to měl dělat doma, je sice pravda že se může podělat (do zásoby mám Cintiq Companion) ale risk je...

Poradny monitor na grafiku za 10.000,- je docela dost malo penez.

K te tve sestave, treba jenom procesor bych urcite dal novy Skylake Intel Core i7-6700K, ktery je navic o tisicovku levnejsi, navic vzhledem k tomu, ze potrebujes dosetrit na monitory, tak ti bohate staci Skylake i5, ktery je levnejsi. Deska taky zbytecne draha. Disk bych k tomu SSD vzal jeden pracovni rychly Velociraptor a potom treba ten Black na zalohy a mene narocne veci.

Ten dotaz je nejspíše jenom joke. Těžko věřit, že někdo, kdo chce - pravděpodobně profesionálně - dělat grafiku a chce k tomu počítač za 65 000,- Kč, by si ho nechal skládat na Poradně (nic proti místním odborníkům) nebo na podobných místech.