Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Galaxy S4 (i9506) Samy se mačkají HW tlačítka po aktualizaci

Zdravím, včera mi přijel samsung galaxy s4 a dneska jsem ho aktualizoval na android 5.0.1 a při chvilce používání se dole samy začali mačkat HW tlačítka (zpet a nabidka) s tlačítkem domů problém není.
Nevíte čím by to mohlo být? Nestačilo by smazat nějakou aktualizaci?
Nemohlo by to být tím že jsem nainstaloval Firmware od vodafonu ale mobil jsem od vodafonu nekupoval?
Snad mi poradíte! Děkuji.

sem nainstaloval Firmware od vodafonu ale mobil jsem od vodafonu nekupoval

Takze rozumim tomu spravne, ze jsi neaktualizoval pomoci OTA aktualizace, ktera na tebe vybehne sama v telefonu, ale nekde jsi na netu nasel novy firmware od Vodafone a narval jsi ho tam?

Porusil jsi pritom KNOX, teda zaruku nebo ho jeste mas moznost jit reklamovat?

Jinak po aktualizaci se doporucuje obnova tovarniho nastaveni, pri vetsich aktualizacich jako je prechod z 4.4 na 5.0 je celkem nutna.

Nenecha, bud ma OTA aktualizaci v telefonu a potom pravdepodobne jen neudelal obnovu tovarniho nastaveni, pripadne je to hw zavada, coz se muze stat a dojde to vyreklamovat za bezvadny kousek. (P.S. To se stava i Lumiim, ze sem tam je nektera vadna a dokonce o dost casteji nez u Samsungu.)

Druha moznost je aktualizace pres ODIN, to jest neoficialni cestou, za kterou Samsung nenese zadnou zodpovednost a neni to nic, ze by se to stalo nahodne, ten soft se musi nainstalovat do PC s Windows a updatovat pres nej, je puvodne urcen pro bricknute telefony a jakekoli pouziti je na zodpovednosti kazdeho jedince.

V downloaded modu (pri zapnuti stisk tlacitek Volume Down + Home + Power) by ti to melo ukazat, jestli je KNOX 0x0 = neporusena zaruka nebo se zmenil na 0x1 nebo 1x1, v tom pripade mas po zaruce a jestli je to hw problem, tak to nevyreklamujes. Ja nevim, jeslti se to zmeni i pri instalaci oficialni ROM ovsem neoficialni metodou pres ODIN.

Popravde vubec nejsem schopen pochopit, ze nekdo muze jit a den po koupi telefonu, kdyz ho jeste nema vyzkousenej, se v nem hrabat pomoci ODIN. Ja si na to troufl po ctyrech mesicich pouzivani, kdy uz neni zase tak velka pravdepodobnost, ze neco v telefonu odejde samovolne. Ale ja delal root, takze jsem vedel, ze se KNOX warranty zmeni.

Pokud mas KNOX neporusen, tak bych ti take doporucil vratit puvodni ROM a pockat na OTA aktualizaci, nekdy to muze nejaky den trvat nez se ti zobrazi, konkretni dotazy je dobre pokladat na Androidforu v prislusne sekci k telefonu, tam preci jen chodi lide vic zbehli (vlastnici toho daneho modelu telefonu).

Tak to je spatny. Ja teda nemam zase tak velky zkusenosti, ale nikdy jsem problem s OTA nezazil, jestli to nedetekovalo uz nejakou chybu v telefonu, jenze kdyz je KNOX 0x1, tak ted uz je to jedno, ted uz jedine zkusit (hlavne presne dle navodu pro tvuj telefon, ktery na netu najdes CyanogenMod, pro tvuj telefon je k dispozici a bud to s CM pujde nebo holt vadny telefon, ktery uz bohuzel nevyreklamujes, kdyz si porusil zaruku na desku pristroje).

v tom pripade zkus zase OTA aktualiaci, kdyz tak obnova tovarniho nastaveni a pak zase tu OTA zkusit, pres ODIN si akorat po aktualizaci hodis root pristup, pokud teda o nem uvazujes, navody jsou na androidforum.cz

Ten KNOX uz vynulovat nelze zadnym zpusobem.

pravda je, ze zkusit to muze vzdycky, nicmene oni se obvykle take podivaji do toho downloaded modu a jak je KNOX jiny nez 0x0, tak je zaruka uz pouze na displej, s tim nic nema, teda nevyreklamujou.

KNOX pocitadlo od ted nevim, jestli uz dokonce Androidu 4.3 nebo az 4.4 ale kazdopadne nejde NIJAK vynulovat, to co se tam jednou zapise uz tam zustane, takze pokud se na KNOX warranty podivaji, jako ze se na nej v ceskych servisech koukaji, tak proste smula, zavinil si to ale jenom a jenom sam.