Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem formátování

:?:Chci vyčistit disk-naformátovat-a znovu nainstalovat OS XP Profesional.Toto už jsem několikrát dělal a bez problémů.Tentokrát po načtení cd se dostanu až k výběru oddílu a tam po zadání oddílu C (mám tam ještě oddíl D) mně to nepustí naformátovat.OS se bez formátování přepíše.Napíše mi to že bude vymazán Windows a nahrazen novým.Ale všech ostatní binec na disku zůstane.Poradte jak dál.Ladislav.H.

Je s tím spojena ale jedna nepříjemnost. Je dost pravděpodobné (pokud D je primární nesystémový disk), že céčko bude nově jenom logickým diskem (běžné chování instalátoru XPček). S déčkem pak nepude v budoucnu z běžícího systému volně nakládat (zrušit paritition, přeformátovat apod.). Ale to jen na doplnění, nic hrozného se nestane.