Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Neroztočení ventilátorů- Noctua NF-A14 FLX

Zdravím,mám zapojeny k zákl.deskce gigabyte tyto 2 ventilátory Noctua NF-A14 FLX a začíná se stávat,že se občas při startu PC neroztočí jen se škubou,když jim pomůžu rukou tak se točí.Nevíte jak to vyřešit.Nemám je zapojeny přes LN ani ULN redukci jen přes Extension Cable. díky

Zdravím tak dnes se přidal fan3 zapojený bez ´prodlužováku´do zákl.desky,v biosu jsou ventilátory nastaveny na normal režim.Dnes když jsem spustil pc tak se normálně roztočily a asi tak za 5s se zastavily a pak začly sukat a když jsem jim pomohl tak už jedou normálně.Čím to může být. díky za radu

Nevíte někdo v čem může být problém.Takže při zapnutí pc se ventilátory roztočí tak na 5sec potom se zastaví a ani necuknou a když jim pomůžu tak taky nic, po asi 1 minutě se zacnou cukat a když jim pomůžu tak už jedou normálně.

Napadá mě už jen zkusit resetovat bios, popřípadě nastavit v BIOSU rychlost na max. nebo to zkusit regulovat pomocí Speedfan. Zapojit to natvrdo do zdroje nebo to vyzkoušet v jiném PC. Větrák na procesoru se točí normálně? Pokud ano, můžeš to na zkoušku zapojit tam a uvidíš jestli nejsou vadné. Je to sice malá pravděpodobnost, ale stát se to může.

Na procesoru mam vodni chlazeni a tam funguji ventilatory normalne taky Noctua ale 120mm.Dnes jsem si vsiml,ze se ventilatory zacnou cukat az kdyz se prihlasim k Windows dokud je tam uvodni obrazovka s heslem tak se ani nehnou.Vyzkousim co se da a uvidim.

Tak jsem je zapojil přímo do zdroje a fungují,ale zvýšila se hlučnost,jelikož jedou naplno,takže předtím jak byly zapojené do zákl.desky tak běžely nějakých 950ot/min.Ještě je vyzkouším dát v biosu na full-speed jestli bude hlučnost stejná jak přímo ze zdroje.Nešlo by je v biosu přepnout na manual a o něco zvýšit napětí???

Nikdy jsem neměl v krabici více jak dvě přídavné vrtule a vždy stačily na výměnu luftu v krabici.
(samozřejmě zapojené do desky)
Regulátor považuji za zbytečnost, neboť každá slušná deska umí ventilátory obsloužit, jen je potřeba znát BIOS a číst návod k desce, vědět, že lze z jednoho postu desky zapojit/spojit až pět větrníků.

1. nejrychlejší a nejednoduší řešení jsem ti uvedl

2. pokud se domníváš, že si místo tebe stáhnu manuál desky a vypracuji návod jak na to, tak jsi vedle

(jo a pokud si někdo pořídí ventilátory s 3pinem/1200ot bez PWM regulace a možností odpor na/900ot, tak se nemůže divit, že budou "problémy" to nastavit přes desku = snížit/zregulovat max.ot jen
voltáží)