Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Je problém s grafikou nebo někde jinde?

Dobrý den, mám dotaz zda ta má grafická karta mi opravdu odešla jak si myslím, nebo zbytečně panikařím a problém je někde se softwarem.

Hrál jsem jednu hru a následně mi zmodrala obrazovka a musel jsem restartovat PC, ale po zobrazení a zmizení loga Windows se mi pouze objevila černá obrazovka a počítač se zřejmě seknul.
Přihlásil jsem se v nouzovém režimu, odinstaloval ovladače a počítač naběhl normálně, stáhl jsem si nejnovější ovladače od AMD (vyzkoušel jsem i nějáké starší), a problém se znovu objevil. Bez ovladačů to jde, ale s nimi ne.
Grafika: Radeon R9 270X 4GB GDDR5.

Pak jsem ještě zkusil vyměnit grafickou kartu za starší model ATI Radeon HD 4850 1GB GDDR3, a to se mi při prvním spuštění objevila modrá obrazovka s chybou: 0x00000116
tak jsem také odinstaloval pomocí programu Display Driver Uninstaller všechny ovladače a stál jsem si vhodné ze stránek AMD a počítač naběhl normálně a zatím teda běží.

Takže se ptám jestli tu první grafickou kartu musím reklamovat, nebo je to softwarový problém?

Děkuji za případnou radu.

Mě když odešla do křemíkového nebe GTX570tka, tak mi z ničeho nic spadli ovladače a restartoval se PC. Po restartu grafika běžela (integrovanou nemám) ale běžela pouze v nějakém nouzovém režimu nebo co. Po každém pokusu o reinstal/spuštění ovladačů to znovu spadlo. Nerozchodil jsem jí žádným způsobem -> prostě byla mrtvá, i když ze začátku jsem si myslel, že je problém pouze softwarový. Poslední pokus jak jí oživit bylo jí upéct v troubě. Bohužel se to nepovedlo a nefungovala, takže jsem koupil novou.

Takže ano, podle všech příznaků je s grafikou něco špatně, já měl stejné příznaky.

Moje grafika ale nebyla v záruce. Pokud tvoje je, neváhej a reklamuj (Předtím jí ale zkus třeba v jiném PC)