Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem stary monitor- koncovky

Zdravim. Potrebujem sa poradit.
Mam stary Mac bez monitoru a chcem ho odskusat. Ma honcovku DB15.
Potrebujem vediet ci mi pomoze tato redukcia http://www.ebay.com/itm/Griffin-LOT-OF-2-Mac-Conne ct-PC-Mac-monitor-15-Male-to-Mac-DB-15-/1410006861 91?hash=item20d44bba6f
Tu taku asi nezozeniem. Pripadne ci staci poprepajat piny, lebo pochybujem ze ta redukcia ma vnutry este nejaku elektroniku, ale co som pozeral popisy pinov, vyzerali odlisne.

dnes som to spravil ale nefunguje mi to. Poradis? Viem ze moze byt zle vela veci. Pc by mal byt funkcny lebo pani co mi ho predavala ho skusala pred odoslanim ( a ano celkom tomu verim). Mac ma 2 rovnake koncovky vzadu, jednu "vstavanu" a druhu dole v slote na graf. kartu. Ktory by mal ist? aj ked som skusal oba len ma to zaujima. Monitor ked prepnem tak ukaze len ciernu obrazovku- nie ziadny signal, takze signal asi nejaky ma (aj ked neviem ako to funguje). Si si isty ze tato redukcia by mala fungovat? piny som odskusal, malo by to byt na 100%

Ked sa na nejaky konektor pozeras spredu tak je pin1 na jednej strane ked sa na neho pozres zozadu tak je pin1 na druhej strane. Neni to jedno odkial sa na neho pozeras. Predtym jak zacnes cokolvek dratovat tak sa mas ujasnit ked mas nejaky popis pinov tak je u toho napisane ze z ktorej strany sa mas na konektor pozerat, aby tie piny boli tak jak su nakreslene na obrazku. Ked si si to neujasnil, tak to mozes robit naopak.
Daj si do google slova VGA pinout a nejake apple cosi video pinout a poriadne si ujasni ze z ktorej strany sa mas pozerat na konektor, alebo si na konektore najdi malickym pismom cisla u pinov ze kde je pin 1.

Nasledne musis spojit red, green, blue, hsync, vsync, GND. Tieto signaly su na oboch veciach, a to je minimum co musis spojit aby to fungovalo. Tie rozne GND piny vedla seba nemusis spajat dokopy.

piny boli vyznacene z ktorej strany konektora? Zober si konektor, namaluj si lavy pin na cerveno, a otoc konektor a namalovany pin je zrazu vpravo.
P.S. u VGA sa to lahko rozpozna ptz stredna rada je posunuta na jednu stranu. U toho 2radoveho sa to neda poznat. Podla obrazku sa musis (IMHO) pozerat na piny smerom do pinov (t.j. zvonku kabla)

Nikto nevie co si spravil a ani ze ci si nasiel na tych konektoroch cisla pinov aby si vedel kde je pin1. Ak na konektore nie su cisla tak si musis najprv najst pinout toho macu kde je to jasne napisane ze z ktorej strany sa mas pozerat (na tom http://www.hardwarebook.info/Macintosh_Video_to_VG A to jasne NENI. Predpokladam ze ten obrazok je orientovany tak ze sa mas pozerat do konektora kabla zvonku, na konektor kabla, na piny). VGA pinout je jasny podla strednej rady tam sa to neda zamenit