Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Graficka karta - povolenie ovladaca

Poradite ako spustit driver GK pre ovladanie HDMI externeho monitoru.

Lenovo All In One B550
WIN: 8.1

Bezny postup: Spravca zariadeni > Graficka karta > Driver Radeon > Povolit

Problem:
Nefunguje interna obrazovka. t.j. neviem kde kliknut.
Iny video konektor ako HDMI neexistuje. PC je inak funkcny.
Vzhladom na nutnu potrebu pouzivania PC, nefunkcnost internej obrazovky budem riesit v uhorkovej sezone - vyzera to na prerusenie napajacieho napatia obrazovky - zly kontakt.

Dakujem.

Kde ste vsetci IT-ckari? To si mam pomoct sam ako strojar a 65 rocny dochodca?
No dobre budem komunikovat sam so sebou:

1. Poziadal som autorizovany servis Lenovo o prijatie objednavky. Ta bola takmer prijata ale ked som si chcel ponechat HDD nastal problem. Tu je odpoved autorizovaneho servisu"

Dobrý deň,
Žiaľ bez HDD nie je možné zariadenie zaslať do servisu. Tieto zariadenia sa nezasielajú k nám do servisu ale do servisu v Nemecku, preto by bolo lepšie sa na takýchto konkrétnych riešeniach dohodnúť priamo s technickou podporou spoločnosti Lenovo 0850 232 406.
S pozdravom / Best Regards
Andrej Andacký
prijímací servisný technik

MARSANN IT, s.r.o.
Digital Park II, Einsteinova 23
SK-851 01 Bratislava

Na uvedenom t.c. som sa tiez nevedel dohodnut na prijati objednavky PC bez HDD.

2. PC rozoberiem - najdem miesto pripojenia obrazovky - staru integrovanu obrazovku odpojim a na to miesto pripojim externu obrazovku [ved takto to maju riesene notbooky paralelne vytiahnuty 15 kolikovy konektor)

3. Ozivim HDMI prenos.

4. Najdem studeny spoj internej obrazovky

5. Ak to nepomoze skopirujem a vymazem HDD tak aby PC mohol byt prijaty s HDD do opravy.

Je to spravne riesenie?

1) Servis potřebuje HDD. Pokud např. dojde k výměně základní desky, je potřeba nahrát nový systém, protože by nefungoval klíč. Disk bývá většinou středem všech problémů, představ si, co by se stalo, kdyby to tam bez hdd posílali všichni..

2) Celé tvé řešení je špatně - když ten aio otevřeš, porušuješ záruku. Můžeš doufat, že na to v servise nepřijdou, pokud ale ano, zaplatíš si dopravu do a z medionu + práci servisního technika (porušení záruky => mimozáruční oprava).

Nebuď hnidopich a pošli jim to celé, tak jak to je. Očividně je to hw problém, který neopravíš. V tom aio je to tak nasáčkované na sebe, že půjde poznat, že se v tom někdo vrtal..a sám to nespravíš.

Vacsina notebookov ma na prepinanie monitora klavesovu kombinaciu Fn+nejaka F klavesa (je na nej obdlznik akoze obrazovka).
Alebo Win7 a W8 maju klavesovu kombinaciu Win+P na prepinanie obrazoviek, asi to treba zmacknut viackrat.

P.S. Alebo nechapem ze co nefunguje, trebars ten NTB nefunguje vobec? Este si mozes do interneho displaya zasvietit baterkou, ak nejde len podsvietenie, tak nejaky obraz uvidis.

P.S.2. nechapem preco ti to uz nenapisali predrecnici.