Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem linux v siti windows

rad bych se poradil ohledne pripojeni do podnikove site.

dosud jsem pracoval s win xp (pracuji se soukromym notebookem) a kdyz jsem prisel do prace a svuj notebook pripojil ke kabelu, mel jsem pristup do internetu, pristup do site a pristup k tiskarnam po siti. poridil jsem si jiny notebook, kde chci pracovat v linuxu. jenze ted, kdyz se pripojim, nejsem v siti a nemuzu tak tisknout. muzete mi, pls, poradit, jak si muzu notebook s linuxem nastavit, abych mohl tisknout? ani nepotrebuji prochazet cizi slozky, jde mi ciste o ten tisk. moje predstava je asi takovato:

1. chtel bych tisknout primo z linuxu do sitove tiskarny
2. chtel bych tisknout z windows 7, ktery mam ve virtualboxu, do sitove tiskarny. /naivne jsem si myslel, ze kdyz dam do virtualboxu windows, ze rozpozna sit, jako to udelal stary notebook, ale to se nestalo. cili, dostanu se jak z linuxu tak z win z virtualboxu na internet, ale nenalezl jsem sitovou tiskarnu

diky moc

uz si to nepamatuju uplne presne, ale bylo to hodne jednoduche se pripojit. tusim, ze to bylo neco jako pridat mista v siti. spustil se pruvodce kde jsem ani nic nemenil a chodilo to. kazdopadne, vedou mi sem dva kabely, jeden do noveho ntb a druhy do stareho, abych mohl fungovat. mam tedy moznost se tim starym podivat do site. kdyz dam ping ve starem, mam odezvu <1ms. v novem v linuxu terminal vypise "unknown" kdyz zadam nazev. kdyz zadam IP adresu, tak se odezva vraci.

neznam vasi podnikovou sit, jit to nemusi

muzes zkusit nakonfigurovat Sambu nebo jsou i nejake linuxove klony klientu microsofti domeny, tohle bude treba probrat se spravcem site.

naivne jsem si myslel, ze kdyz dam do virtualboxu windows, ze rozpozna sit

nikoli, sit musis nakonfigurovat v nastaveni virtualboxu.