Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Chyba pri instalaci linuxu (ubuntu...) pres wubi

Zdravím,
chci se zeptat na jednu nepříjemnost, která se mi před chvilkou přihodila. Snažil jsem se nainstalovat ubuntu (později i jeho klony, kubuntu...) ale hned na začátku, po spuštění wubi, po nastavení instalace atp. mi to vyhodilo ERROR. "Cannot download the metalink and therefore the ISO" nevím co si s tím počít.
tady je ukázka z logu píše to že to ten stahovaný soubor nenalezlo což je divné a nevím jak to vyřešit.
log:
09-07 14:35 DEBUG TaskList: ## Running get_iso...
09-07 14:35 DEBUG CommonBackend: Searching for local CD
09-07 14:35 DEBUG Distro: checking whether C:\Users\a\AppData\Local\Temp\pyl2D27.tmp is a valid Ubuntu CD
09-07 14:35 DEBUG Distro: does not contain C:\Users\a\AppData\Local\Temp\pyl2D27.tmp\casper\f ilesystem.squashfs
09-07 14:35 DEBUG Distro: checking whether D:\ is a valid Ubuntu CD
09-07 14:35 DEBUG Distro: does not contain D:\casper\filesystem.squashfs
09-07 14:35 DEBUG Distro: checking whether E:\ is a valid Ubuntu CD
09-07 14:35 DEBUG Distro: does not contain E:\casper\filesystem.squashfs
09-07 14:35 DEBUG Distro: checking whether F:\ is a valid Ubuntu CD
09-07 14:35 DEBUG Distro: does not contain F:\casper\vmlinuz
09-07 14:35 DEBUG Distro: checking whether H:\ is a valid Ubuntu CD
09-07 14:35 DEBUG Distro: does not contain H:\casper\filesystem.squashfs
09-07 14:35 DEBUG Distro: checking whether I:\ is a valid Ubuntu CD
09-07 14:35 DEBUG Distro: does not contain I:\casper\filesystem.squashfs
09-07 14:35 DEBUG CommonBackend: Searching for local ISO
09-07 14:35 DEBUG CommonBackend: Could not find any ISO or CD, downloading one now
09-07 14:35 DEBUG TaskList: New task get_metalink
09-07 14:35 DEBUG TaskList: ### Running get_metalink...
09-07 14:35 DEBUG downloader: downloading http://releases.ubuntu.com/10.04/ubuntu-10.04-desk top-amd64.metalink > D:\ubuntu\install
09-07 14:35 ERROR CommonBackend: Cannot download metalink file http://releases.ubuntu.com/10.04/ubuntu-10.04-desk top-amd64.metalink err=[Errno 14] HTTP Error 404: Not Found
09-07 14:35 DEBUG downloader: downloading http://cdimage.ubuntu.com/daily-live/current/lucid -desktop-amd64.metalink > D:\ubuntu\install
09-07 14:35 ERROR CommonBackend: Cannot download metalink file2 http://cdimage.ubuntu.com/daily-live/current/lucid -desktop-amd64.metalink err=[Errno 14] HTTP Error 404: Not Found
09-07 14:35 DEBUG TaskList: ### Finished get_metalink
09-07 14:35 ERROR TaskList: Cannot download the metalink and therefore the ISO
Traceback (most recent call last):
File "\lib\wubi\backends\common\tasklist.py", line 197, in __call__
File "\lib\wubi\backends\common\backend.py", line 493, in get_iso
File "\lib\wubi\backends\common\backend.py", line 331, in download_iso
Exception: Cannot download the metalink and therefore the ISO
09-07 14:35 DEBUG TaskList: # Cancelling tasklist
09-07 14:35 DEBUG TaskList: # Finished tasklist
09-07 14:35 ERROR root: Cannot download the metalink and therefore the ISO
Traceback (most recent call last):
File "\lib\wubi\application.py", line 56, in run
File "\lib\wubi\application.py", line 130, in select_task
File "\lib\wubi\application.py", line 156, in run_installer
File "\lib\wubi\backends\common\tasklist.py", line 197, in __call__
File "\lib\wubi\backends\common\backend.py", line 493, in get_iso
File "\lib\wubi\backends\common\backend.py", line 331, in download_iso
Exception: Cannot download the metalink and therefore the ISO

Boot z flash disku umějí snad všechny základní desky již cca 10 let. Flash disk se musí ale patřičně upravit pod win např. programem winflash aby byl bootovací. Měl by být při spuštění počítače již připojen a odkud se zavede systém se vybere příslušnou klávesou (např. F2, F11 a pod. - podle desky). Další možnost je nastavit boot v biosu.