Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Jaký gigabit router do 1500 Kč?

Dobrý den,

můj provider nám navýšil rychlost internetu, tak sem se rozhodl nahradit staříka novým svižným routerem, vyhlídnul jsem si TP-Link Archer C2, myslíte si, že se jedná o dobrý router? Nebo dokážete navrhnout lepší alternativu?

drobné požadavky:
Cena do 1500,- Kč ± pár %
GWAN, GLAN, 802.11ac, duální 2.4 /5 Ghz

Předem děkuji všem za rady, tipy, zkušenosti a postřehy :beer:

Změna předmětu, původně: Router
Změna kategorie, původně: Hardware (host)

V takom pripade ti mozem prezradit, ze 11ac su supercitlive a nemaju moc radi silny signal. Casto sa rychlost prepina na nizsiu. Riesi to automatika, ovsem len vtedy, ak je dobre naprogramovana, hlavne v ovladaci karty na pocitaci. Znova plati vyskus a uvidis. Mam napriklad USB wifi Archer T2UH AC600 a musim povedat, ze horsiu kartu som este nevidel. Hardware je super, ale ovladac k tomu je mizeria.

V mode 11n je vacsia efektivita ako v modoch 11b/g. Je potrebne sa pohrat s nastavenim agregacie ramcov a blokovym potvrdzovanim ACK. Okrem toho pouzivam upraveny ovladac, ktory som upravoval hlavne v oblasti riadenia prijmovych vlastnosti prijimaca.

Na screene z diagnostickej utility (odkaz nizsie) mozes vidiet priepustnost na PHY vrstve v smere downlink (merane na pocitaci). Hodnota Rx sa niekedy vyhupne aj cez 100Mbps v zavislosti na vyprazdnovani buffra. Je to limitovane 100Mbps na LANe. Prenos na TCP vrstve je zhruba o 10% mensi od tejto hodnoty. Rx/Tx sa neprepina casto. Potvrduje sa az pri prijme 64 ramcov. To je uprora 63 prepnuti na Tx, pricom ramec ma tusim 8kB. Je ovsem dolezite aby data boli neporusene, pretoze inak si stanica vyziada konkretne poskodene ramece.