Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem DVD LG GSA 4163B nemaže nic

Tahle mechanika mi před časem přestala mazat CD-RW Verbatim i TDK
a před dvěma měsíci i DVD-RW Verbatim 4x, 6x, staré i nové.
Čte a vypaluje všechno, jako by byla nová, jen vymazávání proběhne do 100%
a tím to končí, nakonec prostě musím shodit Nero z procesů, při rychlém i úplném vymazání.
Firmware A105, předtím dlouho bez potíží, dělá to jak ve WinME - Nero 6601 full,
tak ve W2000 - Nero 7203 Ultra, teď 7751 Ultra, ASPI OK. Čistící CD mám jen štětečkové
a rozebrat si to netroufám, mám gramlavé pazoury. Dost mi to pije krev.
DVD-RAM OK. Nemáte tip, kromě ručního čištění, i když nevím, jestli by to mělo vliv,
když všechno ostatní jede? Nero InCD nemám, Alcohol taky ne a žádnou virtuální mechaniku.
Stejná potíž je i při mazání v CloneDVD. Nakonec snad budu muset odinstalovat všechny
programy vztahující se k DVD mechanice a zkoušet, jestli třeba některý z nich nedělá potíž.
Včil musím vypnout komp, takže až zítra odpoledne.

Všechny moje RW Verbatim jsou Mitsubishi. Po přehrání FW na A106
šlo smazat 4x Verbatim okamžitě, 6x Verbatim zase došlo na 100% a nic se nedělo,
po restartu ale bylo smazané, takže pokrok je tady. Nějak to ještě vychytám,
ovšem zase po vložení DVD-RAM Verbatim 3x a 5x mi ukazuje No disc, takže se nedají
ani naformátovat. Na W2000 mám RAM driver od Panasonicu z roku 2001, update od BHA
hlásí, že driver je příliš starý, ať ho koukám odinstalovat a nový, že teda updatne.

Zkusím pohledat něco novějšího, zítra snad budu mít čas.

Mám přesně tu samou LG 4163B. Dost často se stane, že se prostě neroztočí po vložení média a všechno ukazuje No disc. Pomůže vysunout a ihned po zajetí šupliku, do mechaniky fláknout pěstí. Okamžitě reaguje a medium načte. Čištění mi nepomohlo, rána pomáhá. (už je potopená půl cenťáku v bedně :-))