Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno HDD

Dobrý den,

už několik let (3 možná víc) mi PC při startu vypisuje chybu HDD (viz. fotky), nedávno jsem se rozhodl zjistit co se děje, když jsem ho kontroloval (posledně dnes) nenašla se chyba. Je možné že je problém někde v softwaru nebo ve spojení? Předem děkuju za odpověď.

To je hláška SMARTu.
Pokud jsi měl třeba špatný datový kabel, dochází k chybám při přenosu dat a SMART si to zapisuje do logu. Když počet chyb překročí limit, tak na to začne SMART upozorňovat. Této hlášky se už nikdy u tohodle disku nezbavíš (i když může být vpořádku). SMART log resetovat nelze.
Pokud ti to píše 3roky a s diskem problém není, vypni v BIOSu SMART s hlášky se zbavíš.

Tipuju to na kabel.
Udělej pro jistotu screen SMARTU v programu Defraggler na kartě "stav" a postni ho sem.

Přenáší data z chybných sektorů do rezervní oblasti disku. Spomaluje to práci s diskem.
Z nějakýho důvodu to tam je - ze srandy by si to tam SMART nezapsal.

Pár dní si kontroluj tento stav, pokud se bude každým dnem horšit(zvětšovat počet těch realokovaných sektorů), nemá cenu si udržovat v PC potenciální mrtvolu a vymněň ho. Ta hodnota je už dost vysoká.

Ten disk si proste uz 3roky mysli ze je vadny a ze ho mas vymenit lebo zdochne. Ked za tie 3roky este nezdochol, tak vidis ze si to mysli blbo tak to mozes aj ignorovat. Mas tam nejake realokovane sektory, mozno to hlasi kvoli tomu.
Nema to suvis so spojenim, je to interna zalezitost disku ze kedy sa rozhodne to hlasit, pripadne to moze byt v biose nastavene nejak divne ze to hlasi uz pri 1realok.sektore, ale to pochybujem. SMART halska sa da v biose zvycajne vypnut, ak to nechces vidiet pri kazdom starte.