Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem koupě sestaveného PC nebo z komponentů

Můj notebook je již hodně starý, chci koupit klasické PC.
Našel jsem tuto hotovou sestavu http://www.czc.cz/asus-k31an-cz002s-cerna/167127/p rodukt
Jelikož se v hardware nevyznám, zajímalo by mne, zda by šlo za tuto cenu sestavit něco lepšího.
Hry nepřichází vůbec v úvahu, prakticky chci na PC provozovat programy které mi jedou i na starém notebooku.
Díky za případné odpovědi!!

Napíšu to takto, za krásných 8000 si koupíš NTB který ti s trochou štěstí vydrží 2 roky než se začnou objevovat problémy, a to mi věř že těch je s notebooky hromada. Obzvlášť s těma pod 15 tisíc. Ano nepotřebuješ výkonný PC ale zase to musíš brát takto, čím výkonnější, tím déle vydrží. A pokud to chceš opravdu jen na nějaké programy co ti zvládne starý notebook, vůbec nevidím důvod kupovat sestavu s 8GB ram... 4 bohatě stačí a to i pro situaci kdy by sis chtěl zahrát nějakou tu browserovku. Podrtženo, sečteno, cena by šla srazit tak o 1000 - 2000 kč. Zkus si něco sám sestavit a hoď to sem, to bude lepší :)

Sám nic nesestavím, nikdy jsem se hardwaru nevěnoval.
Notebook nechci, ten jsem si tenkrát koupil kvůli přenositelnost, předtím jsem měl klasické pc. Nyní mám na přenos tablet.
Počítám to tak, že další PC budu mít zase dlouho a nevím jak se situace s programy vyvine za tu dobu.
Hrát tedy určitě nebudu!
Ovšem na renderování videa uživím vždy lepší výkon, i když to zvládal i starý noťas (tam jsem měl 4 GB ram) - holt jsem si počkal.
Disk bych asi též ušetřil, nedávno jsem přeinstaloval na 120 GB ssd a mám ještě disk USB 2,5" 500 GB a USB 3,5" 160 GB a externí 1000 GB na zálohy.
Problém by byl spíše s operačním systémem na noťasu mám na tom SSD disku original W7 (s přeinstalováním nabyl problém), ale to by mi asi v tom novém PC u Microsoftu neprošlo.
Nějaké nápady, zkušenosti?

V prvom rade si ujasni vyuzite (potrebny vykon) a cenovy limit - potom si tu pockaj na rozumny navrh zostavy.

Problém by byl spíše s operačním systémem na noťasu mám na tom SSD disku original W7

OS na NB ponechaj, mozes ho potom pouzivat ako zalozny stroj alebo lahsie predat. Do noveho PC si kup novy OS.