Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Přístup k externímu HDD z několika nezávislých zařízení

Dobrý den,

Z mnoha důvodů např. šetření elektrickou energií jsem připojil HDMI z počítače do monitoru, z tabletu s Windows 8.1 jsem HDMI připojil rovněž do monitoru, ale do DVI za pomoci redukce a přepínám mezi zařízeními obraz v rychlém menu monitoru. Pro periférie, jako tiskárna, klávesnice a myš jsem zakoupil na aukru USB SWITCH z odkazu níže. Potíž je, že tento SWITCH si nerozumí s externím pevným diskem. Je to disk 3,5" takže má vlastní napájení, to problém není, viděl bych to na nepodporu pro USB 3.0. Každopádně bych rád vymyslel co nejjednodušší a nejlevnější řešení, jak mít přístup k datům min. na těchto dvou zařízeních.
Bohužel nemám router s USBčkem, ale zvažoval jsem do něj přikoupit router jiný, který USB má a ten používat jen pro sdílení disku. Lepší řešení mě zatím nenapadlo a nemám zkušenost, jak router v routeru funguje.

Napadá někoho z Vás něco? Budu rád za každou radu :-)

http://aukro.cz/2-port-kvm-switch-usb-prepinac-per iferii-dvou-pc-i5637033468.html

Neni to kvoli USB3 ale najskor kvoli tomu ze to disky vobec nepodporuje.
Asi to budes musiet riesit routrom alebo NAS, co je principialne to same (akurat u routru mas este navyse aj router).
Router vymenis za novy, neda sa to davat "do nej". Pripadne je mozne zapojit aj 2 routre ak jeden je napr. v mode bridge a ak su zapojene spravne

Router jsme právě nedávno pořídili nový za cenu skoro 2 tisíce, takže nákup nového by asi při setkání domácí rady neuspěl :-D Ale kdybych potřeboval router, lacinější jen s 2,4Ghz Wi-fi, jen pro bezdrátový přístup k pevnému disku, je možnost, že by do něj nemusel vůbec žádný Ethernetový kabel vést?

Mozne by to malo byt ale je to trochu blbost podla mna, to by si sa pripojil na neho a nemal by si internet. Da sa to aj rozumnejsie (router ako bridge a strcit ho cez LAN na ten druhy), pripadne nejaky NAS sa da urobit aj z raspberry pi a podobne, ak si tam clovek da nejaku sambu server alebo podobne. A pripojit to LAN kablom na router.
Pripadne mozno aj nejaka TV podporuje aj LAN zdielanie disku (pripojeneho do TV), ale o tom dost pochybujem, ale neda sa to vylucit ze taka existuje a ze ju nahodou nemas :)

Tak takovou TV sice doma nemám, ale na to s tím routerem se podívám, to mi přijde jako jedno z nejreálnějších možných řešení, popř. se mrknu jestli není nějaký návod na tu možnost s raspberry, to je, jak jsem se koukal ještě lacinější, než router. Díky za rady :-)

Raspberry je holy pocitac, musel by si si tam dat na SD kartu prislusny linux a potrebne servery sam rucne, pripadne hladat nejake neco uz hotove, a dat na SD kartu uz to hotove. Neviem co uz je hotove a jake servery existuju pre raspbian, to si najprv zisti, ja to nepouzivam ako NAS tak zhlavy neviem (ani ci vobec existuje samba pre to hotova apod)