Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Poškozený notebook

Zdravím, dostal jsem do ruky notebook Dell s tím, že nefunguje :-D

Po každém připojení baterie či nabíječky se roztočí ventilátor a ozve se 7 krátkých pípnutí, která se periodicky opakují, ale jinak nic ani displej se nerozsvítí.

V seznamu beep kódů jsem četl, že tato chyba je blíže nespecifikována.

Zkusil jsem spustit pouze základní desku bez CPU, RAM i HDD, pouze s reproduktory... ale pořád stejný problém...

Usoudil jsem tedy, že problém je v ZD, ale nevím jaký :-/

Poradí mi někdo?

Na to sa neda nic poradit, skusat to musis s CPU, bez CPU tam moze pipat maximalne nejaky hardwer (EC). Dat tam CPU a 1 RAM a skusit CMOS baterku vybrat alebo aj vymenit, ked nic tak vadne moze byt cokolvek, niektory menic, FW v EC posahany, kdesi cosi blbo spojene (plosak) apod.
(opravovat sa to moc neda a hadanim uz vobec ne, bez osciloskopu mozes maximalne skusit iny cpu a inu ram, a potom to odniest do zberu)

Dones to hnědým spoluobčanům, ty ti to rozlousknou :D Zkus reset Biosu, jestli nezafunguje tak do šrotu jak psal MM. Jen tak na okraj, notebook je levná náhražka PC, když se v ntb něco podělá tak většinou jde celý stroj do šrotu.

Problem je najskor taky ze je tam niekde blby spoj, takze sa mozes pokusit zapiect dosku a bud to pomoze alebo nie alebo to zoberes niekam kde ti to prepajkuju, neobtazoval si sa ale ani len uviest aky model to je takze ci sa to v tomto pripade oplati alebo nie je na tebe.

Dell 7 Beeps "Fix"
Fixing Dell Inspiron m5030 Laptop with the 7 beeps error code without taking it apart
Tutorial: DELL 7 Beep Error - How to carry out a Laptop repair on a motherboard M5010