Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Pády grafického ovladače AMD

Zdravím,
nedávno jsem si koupil do svého stroje grafickou kartu AMD Radeon R9 390X. Kartu jsem zapojil, nainstaloval ovladače z přiloženého CD. Nyní co se mi děje, je že počítač najednou zamrzne, obrazovka zčerná, cca 10s se nic neděje a pak opět obraz naběhne a AMD Catalyst napíše "Grafický ovladač přestal reagovat a byl úspěšně obnoven" a vše běží dál. Zkoušel jsem ještě aktualizovat ovladače přímo ze stránek AMD, ale mám poslední verzi co vydali. Nesetkal se s tím někdo ? Případně jak to napravit ? Děje se to jen ve windowsech (plocha, prohlížeč atd.), zatím žádná hra mi nespadla.
Děkuji za případné informace.

Předmět Autor Datum
Jaký máš zbytek PC + zdroj (watáž a značka)? Mrkni do Prohlížeče událostí, tam bys k těm chybám měl…
MachR55 10.09.2015 08:37
MachR55
i7-6700k 4,5GHz; AMD Radeon R9 390X; Asus Z170-A; SeaSonic SS-620 Evo; 8GB RAM; Zalman Z11 Neo Počí…
antibalda 10.09.2015 10:29
antibalda
Do protokolu událostí se můžeš podívat hned, hlášky se tam štosují řadu měsíců. Chce to jen vyhledat…
MachR55 10.09.2015 11:56
MachR55
jaká je verze Catalystů? RAM jsi testoval? Co je to přesně za model (který výrobce?) pokud to padá…
touchwood 10.09.2015 10:56
touchwood
Verze Catalystů je 15.7.1 RAM jsem netestoval, ale měsíc jsem byl bez dedikované grafiky (jel jsem n…
antibalda 10.09.2015 11:05
antibalda
Cat 15.7 a 15.7.1 obsahují na můj vkus docela hodně chyb, od nefunkčního audia v HDMI a ne zrovna fu…
touchwood 10.09.2015 12:06
touchwood
Teď jsem zkusil ten fix, co jsi poslal v odkazu o kousek výše a zatím to neudělalo, tak uvidíme. Kdy…
antibalda 10.09.2015 12:27
antibalda
pokud se to tím vyřešilo, nezapomeň to pls označit jako vyřešené. poslední
touchwood 10.09.2015 14:17
touchwood

Jaký máš zbytek PC + zdroj (watáž a značka)?
Mrkni do Prohlížeče událostí, tam bys k těm chybám měl najít detailnější popis.
A pro jistotu projeď PC na breberky: AdwCleaner a pak MBAM, oboje v nouzáku, vše co ty programy najdou, smaž.

Do protokolu událostí se můžeš podívat hned, hlášky se tam štosují řadu měsíců. Chce to jen vyhledat to správný datum a čas, kdy k pádu došlo. A pokud nemáš totálně chybující systém, budou ty chyby zřetelně odlišitelné od dalších informativních a varovných hlášek.

jaká je verze Catalystů?
RAM jsi testoval?
Co je to přesně za model (který výrobce?)

pokud to padá jen v desktopu, viděl bych to na problém s powertune, který dynamicky podtaktovává idlující kartu. Můžeš zkusit ručně nastavit vyšší frekvence pro 2D (obvykle stačí přidat pamětem)
http://www.techpowerup.com/forums/threads/updated- amd-ati-2d-clock-guide.117633/

Cat 15.7 a 15.7.1 obsahují na můj vkus docela hodně chyb, od nefunkčního audia v HDMI a ne zrovna funkční DXVA akcelerace po další různé nespecifické obtíže. Zkus starší verzi.

RAM je trošku mrcha, že ti fungovala iGPU neznamená, že tam není chyba - naopak, prostor, který "okupovala" GMA jako framebuffer mohl obsahovat chybu (a ta se může projevit jako bezvýznamná chyba v obraze) a nyní ti tam může sedět ovladač catalystu, kterému to už může vadit.

Zpět do poradny Odpovědět na původní otázku Nahoru