Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem MSI - H81M-E34 - zapojeni audio konektoru

Dobrý den.
Chtěla jsem si poskládat nové PC.
Fungovat to funguje až na audio konektory na předním panelu.(sluchátka a mikrofon)
Nevim jak zapojít.:-[
Konektor na desce je tady.
myv

S bedny ni zustali čučet kabliky.
konektor 2 dírky mic in(R) - GND
konektor 2 dírky line out FR - line out RR
konektor 2 dírky line out FL - line out RL
a oranžový MIC power (L)

kazda novsia skrinka ma preto konektory dva, aby to uzivatel nemusel zlozito polhodinu kablovat. jeden na ac97, druhy na hd audio. aj tak som nikde nenasiel preco su tieto standardy ci ako to nazvat, vlastne dva a cim sa lisia. da sa to akurat pripojit jednym z konektorov a nastavovat v biose.

dva konektory ma aj moja 7r stara coolermaster centurion...

Lisia sa tym ze stara ma mechanicke odpajanie line out L a R, a nova ma extra digitalne sense signaly, a teda nespinaju/nerozopinaju sa audiosignaly mechanicky.
Nova bedna ma konektory dva ptz je HDaudio (jack ma len jeden sense kontakt) a to sa da potom urobit tak aby to slo aj na starej doske. Naopak je to ale blbe tak boli piny volne, takze ano ma najskor stary kejs.

Bud mas moc staru bednu, alebo nevidis ze ten kabel ma 2 konektory, raz hdaudio a raz ac97.
Ked nema dva konektory, tak mozes zapojit len line out FR a FL na headphone R a L, ten mic+GND zapojij na MIC L + GND (piny 1,2) a MIC power na MIC R

V ovladaci zvukovky musis potom vypnut automaticku detekciu a prepinat si rucne ze ktory konektor sa pouziva