Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Paměťová sběrnice u GPU: Už nerelevantní věc?

Zdravím lidi,

mám jeden rychlý dotaz. Kamarád si nechal skládat počítač a dostal na výběr ze dvou GPU, konkrétně mezi MSI R7 370 a Gigabyte GTX 950, já mu doporučil MSI, s tím, že by musel mít větší case, protože by se tam mu tam nevlezla. Chlápek mu poradil ať vezme GTXku i přesto, že má pouze 128 bitovou sběrnici, s tím, že na paměťovou sběrnici už se nehledí, což mi přišlo divné a tak se Vás ptám: Je na tom něco pravdy? Díky za odpovědi :)

grafika sa posudzuje asi v takomto poradi:
1. graficky cip
2. jeho zbernica
3. velkost a typ pamate na graf. karte
4. naroky na zdroj

Pokial nechces risit vztahy medzi tymito vecami, tak riesi oba poziadavky na zdroj a ostatok si vygoogli v testoch. Tam uvidis realny vykon v hrach. A sam sa rozhodnes ci sa ti oplati priplatit napr. 50eur za 6fps navyse.

šířka sběrnice má stále vliv, ale je to pouze jeden z ukazatelů. Navíc moderní karty dnes používají kompresi textur, takže i 128bit grafika může mít výkon té 256bitové.

V tomto případě je to výkonově +/- plichta. Nicméně hlukem bude ta GTX horší, protože má hrozný chladič, narozdíl od twinfrozeru na MSI. Spotřeba bude zase lepší u GTX, ovšem hrubý výkon má jednoznačně lepší AMD - což se nejspíše projeví s prvními DX12 hrami.

edit: ta MSI má 26cm, to by se mělo vlézt celkem v pohodě.

hrubý výkon má jednoznačně lepší AMD - což se nejspíše projeví s prvními DX12 hrami.

To sotva, na DX12 hry nebude stacit ani jedna, je to oboji lepsi lowend pro setrilky na starsi hry. Pokud nema vic penez nebo pocitac, ktery by utahl i lepsi grafickou kartu, tak at se rozhodne podle sympatii ke znacce. Nicmene pokud by vybral GeForce 950, tak rozhodne ne zoufalou smeckovou Gigabyte, ale normalni znacku jako je MSI nebo Asus.

---

128bit grafika je spis tragicka vzdy, NVidia ma sice rychlejsi radic pameti, takze nevyhodu uzke sbernice trochu vyrovnava, ale jako herni karta se to da oznacovat maximalne ve snech marketingovych oddeleni obou firem.

Vzal bych tu MSI R7 370 i když je na tom krapek ta GTX líp

tak to je divna rada nemyslis?

Ja sice rozhodne nerikam, ze by mel vzit GF950, ale treba my o predpokladanem vyuziti nic nevime, muze enkodovat (nebo prehravat) do HEVC a hw podpora se muze hodit, tu ma totiz momentalne jen GF950 a GF960.