Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem HDD - nefunguje - zjištění příčiny | SMRT HDD

HDD vypovědělo z ničeho nic službu. Bios ukazuje zprávu - "Disk S.M.A.R.T. Status Bad". Když nechám disk zapojený v PC a spustím windows tak se vše načítá a spouští strašně pomalu jakoby bylo PC zamrzlé (pravděpodobně se snaží číst mezi tím z toho poškozeného disku) takže se nedá skoro nikam ani doklikat a celý windows se nastartuje až po 10ti minutách a potom i tak je vše jakoby "zamrzlé" a všechno se spouští strašně pomalu (adresáře, programy apod..). Disk se objeví ve správci ale nelze se do něho dostat kde po 5ti minutách vyskočí zpráva "žádost nebylo možno provést z důvodu chyby zařízení I/O".

Snažím se dopátrat co s tím tak asi je? .. Podle toho popisu a jak se to projevuje co je tam tak pravděpodobně poškozené? Mnoho vadných sektorů? Chyba zařízení I/O znamená že disk nemůže přečíst data?

Díky

Disk je mrtvý a data z něj nejdou číst - to je ten důvod.

Pokud máš zálohu dat, disk vyhoď nebo reklamuj. Pokud chceš zachránit data, můžeš zkusit disk zmrazit několik hodin v mrazáku (zabalit neprodyšně do igelitu!), po vytažení může na chvíli (než se ohřeje) fungovat normálně nebo znatelně lépe. Pozor ale na kondenzující vodu, dále doporučuju data tahat přes USB redukci, je tam větší šance, že budeš úspěšný a že se disk nebude odpojovat od SATA nebo že zablokuje celé PC.

Díky za odpovědi. Pokusil jsem se to napíchnout na notebook s linuxem (na windowsech to vůbec nefunguje - zamrzá), disk se po 2-minutách načte (objeví se v seznamu) a jakmile na něho kliknu tak zmizí a už tam není. Do SMART logu se vůbec nedostanu.

Takže nejspíš kabel -> mechanika disku funguje protože se to objeví ve správci?

Co se týká zvuku disku tak ten se točí a neslyším tam z něho žádné nestandardní zvuky jako pískání, cvakání apod takže ta mechanická část by nejspíš měla být v pořádku.

HDD - nefunguje - zjištění příčiny | SMRT HDD...

- že je (skoro mrtvý) je snad celkem jasné už ze zadání. Důvod (příčina) to ale není, je to pouze následek.
- příčina tedy stále zjištěna není.(domněnky nelze brát jako zjištění) - sic je tohle případné zjištění již ku hovnu, prohlídnout si, čím ta asi tak bylo, určitě není na škodu.

Příčinu zjistíš jedině ze SMARTu. Pokud se do něj nedostaneš z WIN, zkus nabootovat třeba z UBCD
( HDD Device info... - SMARTUDM. )