Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Pomoc při výběru nového hardisku

Ahoj, po 5 letech mi odešel tenhle harrdisk http://www.czc.cz/wd-caviar-green-earx-2tb/90586/p rodukt. Hardisk byl používán jen na; dokumenty, data, videa, fotky, zálohy her ze steamu (kvůli pomalému internetu).

Cena by měla být max do 3000,- s dph, ale preferuji méně, na značce mi nezáleží.
Nevím jestli je lepší 3 tb do 3000,-, nebo 2tb do 2500,-. Hodně lidí mi psalo, že pokud to mám jen, jako uložiště, tak je to jedno. Já dávám přednost více. A asi bych řekl, že bud to bude green, kterej je údajně na životnost, a nebo red, který je stavěn na časté používání.

Tady mi lidé poradili, nějaké doporučené. Plus mi bylo doporučeno at si pak nastavím parkovaní hlaviček ( na 300 sekund) , že to více vydrží, že se tolik neopotrebovava.

http://www.czc.cz/wd-green-ezrx-2tb/115539/produkt
http://www.czc.cz/seagate-pipeline-hd-2tb/112451/p rodukt
produkt
western-di ... n-2tb-sata-wd20efrx/
western-di ... a-600_64mb-wd40ezrx/
seagate-ba ... ata-600-st3000dm001/
seagate-ba ... ta-64mb-st2000dm001/
https://www.alfa.cz/product.php?eid=10514007H1TZ26 S1Q7P

Mockrát děkuji všem, kdo poradí. Díky Fildas.

Problém byl, že na hardisk nešlo skoro nic zkopírovat jen malé soubory do 4 gb nad 4 už to něšlo, celých 5 let ok a až nedávno bum. Rychlost prostě spadla u 80% se sekla a hardisk se odpojí ( zkoušeno, jak v boxu, tak v jiném pc. A v opačném případě, když chci dostat data z hardisku, tak funguje vše až na rychlost, která stoupá z 1mb na 10 maximálně. Normálně to bylo kolem 30-60 mb/s :). A hlásí to chyba bloku 9.

Co mas za system? Na XPecka ber maximalne 2TB, ona se tam podpora pro 3TB da nejak dohrat, ale jsou s tim leda problemy. Jinak je to jedno.

Green bude asi nejlevnejsi, muze bejt i Red, vcelku je to jedno. Od Seagate bych vzal bud 7200.14 nebo SV35.

Fakt je jedno, kterej, odejit muze kazdej, a ikdyz tady jsou dost fans WD, moje zkusenost je, ze odchazi vic nez Seagaty. Pravda, rika se, ze celkove se Seagate vic reklamujou, ale kdyz budes mit smulu, tak je kazda statistika hezka, ale prd platna.

7200ot. - Barracuda, SV35, Blue, Black

5400ot. - Green, Red, Seagate vypisovat nebudu maji jich tam tisic a jeste s silenyma nazvama.

Ty chces 3TB, tak byt tebou vezmu nejlevnejsi Barracuda nebo Blue. Mohl bys i Green, ten patri taky mezi levny a na to predpoklane pouziti by to taky mohlo stacit. SV35 ma predpokladane pouziti 24x7, ale v tovarne jsem nebyl, tak nemuzu tvrdit, ze vznika nalepenim jine nalepky na bezny 7200ot. disk. Nejsem ani presvedcen, ze podobne to nevznika u WD, ty jejich barvicky. :-D

Ber jedině BLACK nebo jak píše Al2 Red Pro. Má to 5 let záruky. Pod 5 let nic nebrat.
Green má jen 2 a odejde ti většinou jako naschvál hned po záruzuce.

Deragmentovat tak obrovský disky zaplácaný filmama je ale porod.

2TB Black stoji neco pod 4ku, Red Pro mirne nad, Green stoji mirne nad 2ku. Ta 5leta zaruka je docela zaplacena. Nerikam, ze Black nebo Red Pro nemaji svuj ucel, ikdyz u Red Pro se hleda docela tezko. Musi tazatel vedet, jak cenna data na tom bude uchovavat a navic zalohu by mel mit vzdycky, protoze ten Black ti muze odejit taky (me odesel). Jiste bylo to prijemne, ze jsem nemusel kupovat novy disk, ale proste jsem si ho po ctyrech letech vyreklamoval, ale docela casto je castka za disk pakatel proti cene dat, na tom disku. Ja zalohu mel, takze mi to bylo jedno. Tazatel by mel mit zalohu take a pokud ted nema, tak 2x Green za skoro stejnou cenu nez 1x Red Pro je urcite spolehlivejsi reseni pro nejake domaci ucely.

Ohledně těch záloh tu toho bylo už řečeno dost.
Stejně na ně každej sere.... Zajímavější je data zachraňovat.
Nic nevydrží věčně.

Než mít 2x pomalý GREEN, to už je lepší mít 1x rychlý BLACK(1TB) a 1x pomalý GREEN(2TB)(šufle).
2257+2289=4516
To by ale musel tazatel trochu přitlačit.
Potom stačí BLACK řádně prohánět, aby se sesypal do 5-ti let, stihnout ještě zazálohovat a reklamovat.

Pro ochranu dat při zkolabování jednoho HDD se dá použít 2 x BLACK v RAID 1. Potom stačí BLACK řádně prohánět, aby se postupně ..............
- efekt to sice má, ale je to celkem drahá sranda.

Já mám i jiné hardisky, takže to problém není sice po 1tb a 500gb, ale zálohy mám. U mě je neštěstí, že věci odcházejí měsíc po skončení reklamace :).. Ale spíš to vidím na tu 3 letou záruku a připlacení 500. Ted red za 3300 nevypadá nejhůř, ale jako uložiště je spíš sekundární, jak mi bylo vysvětleno. Takže bud sv35 2650 , a nebo barracuda za 2800.

Na ten Black na to že se zas tak neprodává kvůli ceně celkem dost lidí píše že pošli (samozřejmě beru s rezervou)Blue taky nic moc, nejlíp vychází ten pomalej RED.(i když ten jejich provoz 24/7 k smíchu mám tu 4 roky Samsung 1TB 7200 ot a jede téměř nonstop a nic jako 24/7 se u něj nepsalo ani u druhého 8 let starého 250GB WD co tu mám,prostě buďto je klika na HDD a je jedno co má za otáčky a využití nebo pech a pojde v záruce nebo po.:-))

Tohle moc normální není.
Pravidelně si kontroluj SMART hodnoty (třeba v Defraggleru - udělej si screen a podle něj si je porovnávej)
Buď máš problém s řadičem na desce(tzn koupit SATA řadič do PCI/PCIe a původní vypnout) nebo to může být špatným kabelem (vymněnit za nový) nebo máš přepětí v síti (pravděpodobně by ti ale odcházely i desky, zdroje, tiskárny apod. tzn. zavolat elektrikáře a proměřit zásuvky).

Radic nebo spatnej kabel neposkodi disk, leda data. Prepeti v siti je taky nesmysl, spis se da mluvit o vadnem zdroji, ten je schopen disk odpalit. Nicmene pokud ma clovek smulu, tak to zase tak nic vyjimecneho neni, co ja uz na ruznych PC vymenil disku, pritom mam stesti na Seagate a na WD smulu, ale urcite z toho nevyvozuju, ze je Seagate lepsi, to by byla take pekna kravina.

Jsem si nevšimnul tvé reakce:

Psal jsem:
"nebo máš přepětí v síti (pravděpodobně by ti ale odcházely i desky, zdroje, tiskárny apod. tzn. zavolat elektrikáře a proměřit zásuvky)."
- ano, zdrojem to může být, ale příčina případné závady zdroje může být už v síti (řetěz)

"Radic nebo spatnej kabel neposkodi disk, leda data."
- když se öpakovaně vykonává špatný řídící signál, ruku do ohně bych za to nedal. Všechno trvá, až se strhá.

Tak ono záleží, jak s tím zacházejí ve skladě a potom při balení někomu to upadne hlavně hdd. Třeba 3x mi poslali stejnej hardisk se stejnou chybou při reklamaci-takže vrácené peníze.

Proto až budu kupovat to vezmu, tam kde bude zlatá střední cesta. Jinak ten red jede perfektně maximální dosažená rychlost 97mb/s ( přesouvání isa o 1,8gb). Nevím, co testovali, když tam měli 110mb/S :D, ale při větším množšství je to max těch cca 80mb/s.