Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Složka $Windows.~BT, po smazání opětovné stáhnutí, Win 10 ?

Zdravím, minulý měsíc se mi objevila složka $Windows.~BT na Céčku, přes cleanmgr.exe jsem ji smazal. Byla označena jako Dočasné instalační soubory systému Windows. Dnes je tam znovu a má opět kolem 5 GB. Mám podezření, že se neustále automaticky stahuje aktualizace na Windows 10, přestože jsem si žádný upgrade nezamluvil. Řeším místo na Céčku a toto mě opravdu štve. Je nějaká rada, jak stahování zarazit ? Je má domněnka s Win 10 správná? Děkuji

Ano, snaží se ti tam nacpat W10.
Zbavit se vnucování W10 není moc uživatelsky přívětivé. V prvé řadě musíš odstřelit GWX.

Já s tím bojoval na třech PC s W7 spoustu hodin, než jsem tyhle manýry (včetně zabránění zavádění špiclování na W7/8) snad definitivně zarazil:
- odinstalace některých aktualizací (KB), zákaz automatických aktualizací (vybírám ručně a u každé si ověřuji, co je to zač)
- vypnutí a smazání služby Dialtrack
- zakázání některých úloh v Plánovači
- blokování některých MS adres v hosts (zvažuji účinnější blokování IP na routeru)
atd.

Tohle mám zakázáno:

[23647-zakaz-png]

Taky s tím zápasím spoustu jsem už odinstaloval a to mám nastaveno jen upozornit na aktualizace s tím že se rozhodnu které chci a které ne . Vím že jsem vždy dával jen důležité a stejně se to propašovalo .To že odinstalace měla něco do sebe vidím mimo jiné na Glary Utilities které průběžně používám přes den alespoň jako jednoklikovou údržbu a kolik tam toho bylo před tou odinstalací a teď to je podstatný rozdíl .Taky jsem si omezil vel.system volume a když mám live CD s linuxem tak hodím na sata kablík disk s w7 a smáznu i tohle natvrdo . Mám pořád po ruce nějakou bitovou kopii systému kdy byl prázdný pro strejdu příhodu .No ale nejlepší vychytávka je když není třeba internet vytáhnout J45 natvrdo , když si hraji s obrázky například :) Už delší dobu uvažuji že si dám nějaký HW analog vypínač 8pin po ruce .