Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Pomoc s výběrem ntb

Zdravím, potřeboval bych pomoc s výběrem notebooku s cenou okolo 20 000 Kč. Bude sloužit na občasné hraní her a sledování filmů, ale především ho potřebuji do školy (min. používaný sw bude Word, Excel, PowerPoint atd.).
Moje nároky:
- slušná výdrž baterie
- materiál, nejlépe slitina a aby byl také lehký
- Display IPS dobrého rozlišení velikost 13-15,6 palců a také aby byla dobrá svítivost a dobrá teplota barev (s dobrou bílou) .. matný čí lesklý to je asi tak trochu jedno, prostě aby moc neunavoval oči
- SSD disk
- procesor min. Intel Core i3, nejlépe i5 a vyšší
- RAM 4-8 GB
- grafiku tak nějak průměr, nemusí to zvládat nejnovější hry :)
- Ostatní: podsvícená klavesnice být nemusí, rozložení klávesnice a použitý touchpad by taky mohl být takový rozumný.

Bude to můj první ntb, tak uvítám rady od zkušených. :)
Změna kategorie, původně: PC sestavy. Nechceš PC sestavu. (karel)

Tak i5 by to být nemusel, hlavně mi jde o ten SSD disk je to docela rozdíl oproti zastaralému 5400 otáčkovému disku. Nevím, jaké navýšení ceny je za OS Win 10. Chci aby ten ntb zvládal rychle reagovat a moc také nevážil. Co nějaké ultrabooky?

Ak už ale to SSD tak moc chcete, tak ešte je možné za zváženie toto:
Lenovo IdeaPad Z51-70 Black
no má to len SSD a to 120GB, a zároveň to má slabšiu AMD grafiku.7

i v prípade I3 nenajdete iný notebook s SSD (okrem pár acerov a HP, čož sú ale šmejdy),...

v prípade ultrabookov tam máte len intel HD grafiku (integrovanú) a u vätšiny aj velmi slabý CPU

Bude sloužit na občasné hraní her a sledování filmů

v prípade intel HD grafiky si hry nezagrate vôbec (možno ak tak tak úplné staré jednoduché hry typu StarCraft Brood War, nebo nejaké šachy alebo karty.)

z ultrabookov (lachkých notebookov) s dedikovanou grafickou:

ASUS Transformer Book Flip TP300LJ-C4020H kovový
ASUS ZENBOOK UX303LN-C4126P hnědý kovový
ASUS Transformer Book Flip TP300LD-C4031H černý kovový (SK verze)

z ostatných notebookov (ťažších) s dedikovanou grafickou:

Lenovo IdeaPad Y40-80 Black
Lenovo IdeaPad U31-70 White - je tiež docela lachkej, myslím že asi nejlepší volba