Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Acer aspire one, chyba wifi připojení

Zdravím,
Mám malý problém, mám notebook Acer aspire one a mám problém s připojením k wifi síti. Ale aby to nebylo tak jednoduchý, wifi příjmač funguje jak má, sítě vidí, ale jakmile se pokusí připojit tak jakoby neviděl nic. A aby toho nebylo málo tak kdekoli v brně i jinde, kde sem se zkoušel připojit, je schopna se připojit. Nevíte čím to může být? Třeba ňějaké chybějící ovladače nebo něco podobného?
Díky za odpověď
Edit1: mimochodem už jsem zkoušel stahovat nějaké ovladače ale bez úspěchu

https://cs.wikipedia.org/wiki/IEEE_802.11#Kan.C3.A 1ly_a_mezin.C3.A1rodn.C3.AD_kompatibilita

Nektere staty nepovoluji vsechny kanaly a nektera zarizeni, zejmena vytrobena tam a urcena pro pouziti tam, tudiz vsechny kanaly nepouzivaji a kdyz (v jinem state) narazi na takovy "zakazany kanal", tak maji problemy (nefunguji)

(gi) Had asi nevie, ze ked tuner naladi kanal 12, alebo 13, tak je v zozname povolenych.
To co si sem postol plati vtedy, ak karta vobec nevidi siete na kanaloch vyssich ako 11, pretoze sa tam tuner ani nenaladi. Okrem toho v US je v sucastnosti mozne pouzivat aj kanaly 12 a 13, len wiki o tom nema ani paru. Dalsi, kto o tom nema ani paru je firmware vo wifi kartach, ktore boli vyrobene a naprogramovane pred vydanim novelizacie.

Ked sa nemozes hrabat do nastavenia routra, poziadaj majitela nech to nastavi tak aby si sa mohol aj ty bez problemov pripojit. Vyzera to, ze bude naozaj treba nastavit security len na WPA2, tak ako pise ledni.brtnik
Pripadne vyskusaj nastavit v ovladaci wifi karty nastavit sifrovanie na WPA namiesto WPA2 (alebo naopak). Tiez sa da vyskusat prepnutie na 11g only, alebo 11b/g a nastavenie WPA.