Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Anténa k NB.

Dobrý den. Doma mám vlastní Router ke kterému je připojen kabel s půdy, s routru jde kabel do stolního PC. NB je k routeru připojen přes WIFI. Vše chodí v pohodě. Ale když si vezmu NB před barák, signál WiFi je slabý a vypadává. Pomohla by tato anténa, nebo je to k ničemu? CONNECT IT CI-179 Mini WiFi Antenna Děkuji za odpověď. :beer:

(tak samozrejme by slo otevrit ten NB, najit, kde je na nem ten wifi obvod, nekam tam vtipne dopajet konektor/drat a antenu si vytahnout vem, i kdyz na to ten NB neni staveny a urceny, je to "jen elektronika", ale pokud tohle nevis, tak to nechces zkouset, protoze sance, ze si ten NB znicis je podstatne vetsi, nez sance, ze se ti to omylem povede. Ja osobne bych to taky nezkousel)

Pajkovat nic netreba, v nb su minipci karty s pigtailmi cez IPAX/MMCX konektor, takze staci vymenit pigtail s rozhranim IPAX/SMAr a dierku niekde na nb, kde sa to uchyti maticou.
Je tu funkcne, ale vplyv na signal je otazka pokusu a omylu nehovoriac o tom, ze pri prenasani je vhodne antenu odskrutkovat, takze s nou treba nestale manipulovat.
Navyse je tu problem s ovladacom na kartu, pretoze vystupy byvaju vzdy 2, takze treba riesit antena diversity a to uz ako je riesene vie len programator ovladaca ku danej karte.