Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Obraz ULTRA HD-4K

Dobrý den.Koupil jsem si televizor ULTRA HD a chci se zeptat jak to vlastně je zde se signálem v ČR.Přesto tohle jsem naprostej lajk.Mám O2 TV,která podporuje maximálně HD.Zeptám se teda asi blbě,ale pokud mám televizor 4K a O2 Tv podporuje max HD,tak se televize bude řídit podle signále,že?Nebo se pletu?

Tak snad do budoucna budou náký změny...

co míníš tím budoucnem?

Vzhledem k tomu, že parametry 4K vysílání budou standardizovány až letos v létě, nelze ani do vzdáleného budoucna očekávat, že by televizor případné 4K vysílání dokázal využít. Vzhledem k rychlosti rozvoje digitálního vysílání v ČR je však pravděpodobné, že televizor doslouží dříve, než by měl vůbec teoretickou příležitost 4K vysílání přijmout.

Zdroj: http://technet.idnes.cz/proc-koupit-4k-televizor-0 87-/tec_video.aspx?c=A140211_134836_tec_video_nyv

4K televizni signal bych to odhadl tak mozna za 20 let. Dneska se vetsina vysila v HD, protoze vetsi objem nedokazou prenest a to ani antenou ani kabelem, do budoucna se pocita s fullHD, neco uz je, ikdyz jen prokladane.

4K se daji koupit uz snad nejake BluRay disky, takze pokud mas BR prehravac, tak porid a otestuj na tom. Jinak 4K je dobre tak nad uhlopricku 50", na mensi TV je to jen marketingovych vic adidas.

No, ja 4K jeste nezkousel a doufam, ze dlouho jeste nebudu, pocitam, ze by to nejake i5 nebo i7 mohlo zvladnout ne?
Rodice prehravaji fullHD HEVC na desktopovem Core2Quad, docela me to prekvapilo, ale jde to. Stejne tak mobilni Snapdragon 800 to da, ale zkousel jsem Snapdragon 410 a ten uz vsechno nedal, stejne tak Core2Duo.

akcelerace přes integrovanou grafiku

Podporu pro HEVC ma ale az Skylake nebo NVidia GF950 a GF960, to je zatim vsechno, takze jinak se to prehrava pres procesor. Zalezi jaky Celeron, ale docela bych se domnival, ze spis 1080p HEVC neda.

Myslis ze i dnesni Celerony? Preci jenom s tim ma problemy i Core2Duo, coz je sice letity procesor, ale ty Celerony nebo nektere "jako" procesory postavene na Atomu, moc vykonne nejsou.
No a v mobilnim segmentu uz potrebujes docela namakany procesor, ty lowend rady procesoru to nedaji.

A jede to na 15-25 % plné frekvence, nebo snížené? I kdyby to ovšem jelo na plnou frekvenci, tak to znamená, že to video musí zvládnout i 4x slabší procesor. A současné Celerony (kromě těch "Atomových" samozřejmě) určitě nejsou 4x slabší než i7/Xeon.
Teď jsem zkoušel 4K 26Mbps video na úsporné notebookové i5 a úplně bez problémů. Desktopovému Celeronu sice chybí HT, ale zato mají o dost vyšší frekvence, než ta i5, takže se to vyrovná.

Daco som testoval:

Ghost Towns in 8K 7680x4320

Video: MPEG4 Video (H264) 7680x4320 23.833fps 20670kbps [V: h264 high L5.1, yuv420p, 7680x4320, 20670 kb/s]
Audio: AAC 44100Hz stereo 125kbps [A: SoundHandler (aac lc, 44100 Hz, stereo, 125 kb/s)]

--- cpu 40-42% na plnej frekvencii 3.4Ghz bez turbo boost

Magical Europe - 4K Timelapse
Video: MPEG4 Video (H264) 3840x2160 25fps 22049kbps [V: h264 high L5.1, yuv420p, 3840x2160, 22049 kb/s]
Audio: AAC 44100Hz stereo 125kbps [A: SoundHandler (aac lc, 44100 Hz, stereo, 125 kb/s)]

--- cpu 20-25%, frekvencia skace medzi 2.90 az 3.50Ghz

prehravane cez mpc-hc

Graf. kartu mam GTX 660Ti, ktora to samozrejme akcelerovat nedokaze.

Na tom Youtube bych si dal pozor akorat na to, ze nektera 4K videa vznikaji upscalingem, jako uzivatel to poznas akorat tak, ze je to zasumnele, pokud vubec.

Kdysi jsem slysel nazor, ze jednou bude potreba, aby optika vedla kazdemu az do pocitace, protoze 100Mbit/s nebo snad i 1Gbit/s bude zcela nedostacujici rychlost site. Rikal jsem si, ze to je nesmysl, ze snad nikdy nebude vyuziti pro prenos tak extremnich dat, aby to potrebovalo neco rychlejsiho. Ted uz vim, ze si proste budeme v ramci 4K (casem i 8K) posilat spoustu video sumu. ]:)