Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Disk se nezobrazí

Dobrý den, mám disk který jsem používal v noteboku a měl jsem v něm windows a když jsem potřeboval na cestě někde stáhnout videa tak jsem je dával do něj, no potom jsem disk vytáhnul napojil na pc něco sestříhal u toho mi hdd spadl na zem ale pořád fungoval naštěstí, pak jsem notebook potřeboval tak jsem ho tam vrátil ale ukázalo to opravit windows tak jsem zvolil opravu. Po nějaké té hodině jsem to šel zkontroloval a zjistil jsem že je to seknuté, tak jsem notebook natvrdo vypnul a pak zapnul a ukázalo to že není pevný disk. Tak jsem ho vyndal, připojil k PC a taky se nezobrazí, nevíte jestli se dá v domácích podmínkách určitým způsobem zachránit, nebo je třeba odbornou pomoc za drahý peníz ? Děkuji :)

Pokud to máš správně zapojené a disk není vidět ani v BIOSU, tak je asi po něm. Na to pomůže jen specializovaná firma, která k tomu má potřebné vybavení, ale stojí to dost peněz. Pokud tam máš důležitá data, tak nad tím popřemýšlej.
Je celkem malá šance, že to chvilku bude fungovat, ale pokud se disk aspoň roztočí. Mám vyzkoušené, že v průměru 25% takových případů pomůže dát disk do nějakého mikrotenového sáčku a strčit na pár hodin do mrazáku. Zní to divně, je to divné, ale vážně to je pravda.