Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem notebook - rozsireni RAM

ahoj,

rad bych se zeptal. jeste jsem nikdy nerozsiroval RAM, ted si to ale doba a programy zadaji. cili, mam thinkpad T540p 4GB RAM. kdyz budu chtit RAM rozsirit, jak presne to udelat? technicky ji vymenim, to dokazu (ikdyz jak jsem zjistil, u tohohle konkretniho modelu teda sundat ten kryt na RAM, to je neco), co bych ale potreboval vedet, tak jakou RAM koupit. samozrejme tu, ktera tam patri, ale mam brat stejnou znacku? nebo je to jedno? a kdyz, tak mam koupit zase 4GB ze bych mel 8GB, nebo tam muzu dat 8GB ze bych mel celkem 12GB?

diky moc

teoreticky tam môžeš dať akúkolvek RAM stejného typu (DDR2, DDR3, DDR3L, DDR4 - záleží jakú máš) samozrejme frekvence je vhodná rovnaká ako tá pôvodná ramka (pomalšia vždy spomalí rýchlejšiu) a kapacitne tam môžeš dať kludne 1x 4GB a druhú ramku kludne aj 8GB, avšak záleží kolko maximálne podporuje MB.

prave ze potrebuju virtualizovat. 4GB jsou najednou nejak malo. ne, ze by to bylo pomale, ale seka se to, kdyz prepinam z programu do programu. jak jsem koukal, tak spousta je toho pak ve swapu, tak jsem jen chtel ulehcit swapovani a mit rozsirenou RAM. 8GB pridavat je asi zbytecne, teda ted, takze to byla spis recnicka - co kdyby. ale 4GB navic bych uzivil a jeste budu mit rezervu.

nerekl nic, windows mam totiz jen ve virtualboxu. podivam se po nejake utilite pro linux

edit: dodavam report z I-Nex
edit2: mam tenhle stroj

http://www.provantage.com/lenovo-20bf001kus~7LEN96 5K.htm

kdyz se podivam tady na RAM, tak uz chapu, ze chci tohle: DDR3L-1600/PC3-12800

mam tedy uprednostnit samsung? nebo je to jedno?

muzu teda treba tohle?

https://www.alza.cz/kingston-4gb-ddr3l-1600mhz-cl1 1-d503500.htm?o=1