Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Samsung GT-S5610

Dobrý podvečer.Potřeboval bych poradit ohledně tohoto telefonu.Dával jsem u něho tovární nastavení a po restartu se pořád přepíná u loga a restartuje se.Dával jsem to na reklamaci ,ale napsali ,že se prý oxidoval slot na SIM.Nikdy jsem o tom neslyšel.Chtěl jsem tam znova nahrát ROM ,ale telefon se pořád připojuje a odpojuje.Prosím o radu.Děkuji.

oxidoval slot na SIM

bohuzel, tohle je duvod proc si radeji kupuju sedivky nebo neco z ciny, tam mi aspon nikdo nemaze med okolo huby, ze kdyz bude problem, tak to vyreklamuju. Proste te servis typicky ojebal jako to delaji dalsi polovine lidi, svedli to na to, ze se ti do mobilu dostala voda, proto ta oxidace, mozna tam nejakou skutecne nalili. Uz to pravdepodobne nerozbehas, zahodit a koupit novy.

Ale jde,pokud je to opravdu zoxidovaným kontaktem,tak velmi opatrně mechanicky očistit. Pokud nic,vyndat baterku kontakty trochu stříknout nějakým kontoxem a několikrát SIM vložit a vyndat. Nechat uschnout kontakty a vložit baterku zpět.Doufám,že u prémiového SG to jde.

Oxidace slotu na SIM nemuze vyrobce, to se samo nestane, bud to mel tazatel nekde na vlhku a zoxidovalo to jako kazdy jiny mobil jakehokoli vyrobce nebo lhali v servisu a k zadne oxidaci nedoslo nebo tam neco nalili v servisu nechali to zoxidovat a posledni mozny 30. den navratili s tim, ze je to zoxidovane a nevyreklamuji to.

Vzhledem k tomu, ze temer vsechny znacky v CR vcetne Samsungu, Sony, Nokie, LG, ... servisuje Britex nebo Arvato, o kterych si na webu muzes najit tisice clanku od lidi, kteri se s tim u obou firem setkali, tak to fakt neni problem jenom Samsungu a koupi jine znacky si opravdu nepomuzes.
Dokonce nekteri lide tvrdi, ze jim Arvato odmitlo vyreklamovat na oxidaci i vodotesnou Xperii od Sony.

Máš pravdu, Britex i Arvato jsou hajzlové, ale že by si něco takového dovolily a případně mu tam něco nalily se mi zdá jako blbost. Jinak to že nereklamovali vodotěsnou Xperii jsem už četl taky několikrát.

Nechci dělat žádnou reklamu, ale TADY je zajímavý počtení o britexu.

BTW : Jestli si seš fakt jistý, že si nic na telefon nevylil a že ti tam jiným způsobem nic nemohlo natéct, jednej s Britexem o soudním znalci, opraví ti to hned a bez keců, protože by věděli, že jsou v prdeli.

EDIT : dnes už ale neplatí, že servisuje pouze Britex a Arvato. Samsung i další značky mají už i jiné autorizované servisy, tak to zkus poslat jinám, třeba do VSP Data

Problem je, ze jim to nedokaze. Oni budou proste tvrdit, ze telefon byl pravdepodobne ve vlhkem prostredi (koupelna plna pary) a ze to zoxidovane uz bylo. Tohle nema sanci rozseknout ani soudni znalec.
S tim nalitim to samozrejme nevim, ale nekolikrat jsem uz cetl o tom, ze telefon, ktery nebyl nikdy nijak namocen proste prestal z niceho nic fungovat a ze servisu se vratil s pocatecni oxidaci, teda vse podle dotycnych nasvedcovalo tomu, ze tam neco nalili. Take jsem tomu spis neveril, ale stalo se to i kamaradce navic u hodne poruchoveho Prestigia, vyjadreni bylo, ze oxidace kontaktu na desce, nejaka pocatecni oxidace byla i videt, kamaradka prisahala, ze to nemela ani v te koupelne, nic do toho nevylila a vsichni vime, jak moc je Prestigio poruchove, takze uz verim, ze tam klidne neco nalijou v servisu.

Pokud bych 100% věděl, že do něho nic nenateklo a nemohl nijak navlhnout například v koupelně a přesto by se mi vrátil telefon ze servisu s tím, že zoxidoval, tak ti říkám že by to soudní znalec rozsekl. Počáteční oxidace se dá i celkem lehce poznat, je rozdíl mezi oxidací která je už stará a nebo která je stará jen třeba měsíc. Hlavně když jím nějakým soudním znalcem pohrozíš a podáš odpor proti jejich vyjádření k vadě, tak většinou se poserou a opraví to bez keců. Já mám zkušenost takovou,že jsem posílal telefon na opravu do Britexu kvůli chybě nabíjení, byl tam špatný kontakt a nechtělo se to nabíjet. Telefon po měsíci přišel s rýhou na displeji, tak jsem tam volal jestli si ze mě dělají prdel nebo to myslí vážně, nejdřív se mi snažil tvrdit, že tam ta rýha byla, naštěstí pro mě v obchodě při reklamaci na reklamačním psali do protokolu vady na telefonu a prohlížel i displej a napsal do protokolu, že telefon je bez jakéhokoli poškození. Poslal jsem jim ho teda zpátky s tím, že pokud mi budou tvrdit že to tam bylo, budou si muset po prohře zaplatit soudního znalce. Přišel mi uplně nový telefon :-)

Ano, nemyslel jsem, ze bude nutne to rozepisovat, ale pokud se Sony v reklame tvari, ze s Xperii muzete fotit pod vodou, teda logicky je vodotesna a potom najednou uz vodotesna neni ale vodeodolna, co si o tom myslet. Navic jak vypliva z clanku, tak doted nechavali zakazniky pritom, ze je vodotesna a najednou nahle zmena obchodnich podminek a je uz jen vodeodolna. Nicmene pointa meho prispevku byla v tom, ze servis obcas dela ze neni ani vodeodolna a drze prohlasi "neznama kapalina v pristroji" asi se tam dostala vlhkost z pary v koupelne. :-/

Jiste mobil nepatri do vody, ale pokud Sony v reklame tvrdilo, ze do vody patri a brali to jako svou konkurencni vyhodu, tak je to od nich docela sprosty, kdyz najednou meni podminky, protoze se proste ukazalo, ze to s tou vodotesnosti neni az zase tak horky a ze zadnou konkurencni vyhodu vlastne nemaji.