Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jakou grafickou kartu doporučíte?

Dobrý den, mám dotaz ohledně výběru GK cca do 6 - 7 tisíc Kč. Měla by sloužit většinou na PC hry. Prosím o radu či doporučení a proč.

Konfigurace:
WIN 7 Ultimate 64bit
Intel i7 (typ přesně nevím) 3,4Ghz
8GB RAM
stavající GK AMD 6800HD 1GB
Zdroj mezi 600 - 1000W (Přesně nevím).

Chtěl bych z té budoucí GK vyždímat co největší výkon.
Děkuji za rady či doporučení.

Jak už ti napsal "Redmarx" pode mnou, s tím názorem se tak nějak ztotožňuji :-)
Nikdy to nebylo o tom, jestli je lepší nV, nebo AMD. Jak v čem. Tam jde spíš o to, jakou značku víc upřednostňuješ. A jelikož u tebe to vypadá, že je ti to jedno, tak se neorientuj dle výrobce GPU, ale dívej se hlavně na výkon.
Co se týče GTX, tak když ne 980 (na kterou nemáš rozpočet), tak jedině 970, ale i ta je dražší, než ta navrhovaná R9 380.
Na všechny GPU máš na netu benchmarky, jak si na tom stojí ve hrách. Co se týče té R9 380, ani s těmito hrami nebudeš mít problém, pokud je nebudeš chtít drtit na 4K.

Suma sumárum, pokud opravdu 7k a ani o korunu víc, nic lepšího než tu R9 380 vzít nemůžeš a ani nenajdeš ;-)